Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Inwestycja budowy szpitala powiatowego jest pierwszym w kraju tak dużym przedsięwzięciem w sektorze zdrowia, realizowanym w formułkę zintegrowanego Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Przewiduje się, że wiele innych regionów w Polsce oraz samorządów w środkowej Europie będzie mogło wzorować się na zaawansowanej w Żywcu formule.

Głównym inwestorem jest firma InterHealth Canada Limited, która podobne projekty realizowała w Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Kuwejcie.

Placówka powstaje na Polach Lisickich w Żywcu i będzie prowadzona przez InterHealth Canada do roku 2045. Po tym czasie szpital zostanie przekazany Starostwu Powiatowemu w Żywcu.

W chwili obecnej budowa szpitala przebiega zgodnie z planem. Warto podkreśli, iż pomimo mroźnej zimy - realizowany jest harmonogram budowy, a do końca czerwca tego roku budynek powinien stanąć w stanie surowym zamkniętym. Termin oddania szpitala do użytku pacjentów to lipiec 2018 roku. W nowej placówce zachowane zostaną te oddziały, które działają w obecnie funkcjonującym szpitalu w Żywcu, jednak prawdopodobnie pojawią się także nowe.

Budynek szpitala będzie liczył cztery kondygnacje o powierzchni ok. 18 tys. m kw. Żywiecki szpital będzie dysponował m.in. oddziałem ratunkowym, lądowiskiem dla helikopterów oraz zwiększoną liczbą przychodni. W szpitalu będzie miejsce na około 340 łóżek i 40 łóżek opieki długoterminowej.

{gallery}szpit{/gallery}

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły