Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

18 lutego w Rajczy odbyło się spotkanie pasjonatów gór w ramach Programu Żywiec z Pasją, którego częścią jest program stypendialny „Stypendium z pasją” dedykowany pasjonatom z Żywiecczyzny. Projekt ten został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Na spotkanie przybyli miłośnicy górscy. W trakcie można było wysłuchać prelekcji oraz porozmawiać o górach zwłaszcza tych wysokich.

Polish Alpine Team to grupa osób, których łączy ogromne zamiłowanie do gór i wszystko co jest z nimi związane, wspólna pasja i wspólne cele, jakimi są alpejskie czterotysięczniki zdobywane drogami uznawanymi jako trudne - minimum AD w skali UIAA (Międzynarodowa Federacja Związków Alpinistycznych). A tak mówią o sobie: „Poznaliśmy się oczywiście w górach jednak z dala od kraju, we włoskich Dolomitach w 2011 roku, gdzie wspólnie zdobyliśmy najwyższy ich wierzchołek Punta Penia (3343 m). Po rocznej przerwie zrodził się pomysł założenia Teamu. Mimo odległości jaka dzieli nasze miejsca zamieszkania, mamy wspólne plany, które staramy się realizować sukcesywnie w miarę możliwości. Nasza działalność nie skupia się tylko na Alpach. W okresie wiosna - jesień wspinamy się w Tatrach. Również zima obfituje w liczne wyjazdy tatrzańskie. Wspinając się na lodospadach zdobywamy doświadczenie potrzebne w górach wyższych. Mamy do siebie pełne zaufanie. Na tym budujemy siłę Teamu.”

Zdjęcia: Magdalena Sporek

{gallery}alpine{/gallery}

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły