Ostatni dzień lutego przyniósł  rozpoczęcie wcześniej zapowiadanych  prac budowlanych związanych z budową lewoskrętu w Wieprzu. To ważna inwestycja, jej powstanie bowiem przyczyni się do usprawnienia ruchu w tym miejscu. Skrzyżowanie to stanowi jednocześnie   dojazd do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i okolicznych zakładów. Nie bez znaczenia jest również istniejący w tym miejscu  przejazd kolejowy.

Co powstanie?

W ramach inwestycji powstaną przejścia dla pieszych oraz zatoczki autobusowe. Ułatwieniem dla pieszych będzie także  250 metrów chodnika. Najistotniejszy jest jednak  lewoskręt w kierunku centrum Wieprza. Wartość inwestycji wynosi 570 tysięcy złotych.  Spodziewany termin zakończenia budowy lewoskrętu przypada na koniec kwietnia 2017 roku.

"Z uwagi na prowadzone prace mogą wystąpić utrudnienia w ruchu za co serdecznie przepraszamy użytkowników drogi. Jesteśmy przekonani, że w/w inwestycja znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i mieszkańców gminy" – informuje Zarząd Powiatu.                     

Starostwo Powiatowe Żywiec

 

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły