Bez komentarzy

W miniony poniedziałek 6 marca w Żywcu odbyła się konferencja prasowa z udziałem Burmistrza Miasta Żywca Antoniego Szlagora. Głównym jej tematem było omówienie zasad naboru wniosków do Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. Władze Samorządowe Miasta Żywca podjęły działania mające na celu ochronę powietrza atmosferycznego przed tzw. „niską emisją”, czyli emitowaniem gazów i pyłów ze starych, nieekologicznych i nieekonomicznych pieców węglowych centralnego ogrzewania zainstalowanych w budynkach mieszkalnych.

Dzięki wsparciu finansowemu z funduszy przeznaczonych na ochronę środowiska, istnieje możliwość uzyskania pomocy finansowej przy zakupie i instalacji nowego kotła centralnego ogrzewania: maksymalna wysokość dofinansowania kosztu zakupu i instalacji nowego kotła lub węzła cieplnego wynosi 6.000,00 zł, montażu kolektora słonecznego 7.500,00 zł, montażu pompy ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej 5.500,00 zł.

Każdy zainteresowany właściciel budynku mieszkalnego, może zgłosić się do biura obsługi klienta PONE w Miejskim Zakładzie Energetyki Cieplnej „EKOTERM” Sp. z o.o. w Żywcu, przy ul. Folwark 14 (Pod Grapą), od dnia 06 marca 2017 w godz. od 11:00 do 13:00, gdzie uzyska wszystkie informacje na ten temat PONE.

Druk wniosku, „Regulamin przyznawania pomocy w ramach Programu oraz oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością, dostępne będą do pobrania od 06 marca 2017 r. na stronie internetowej MZEC „EKOTERM” Sp. z o.o.: www.ekoterm.ig.pl, stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Żywcu: www.zywiec.pl, a także w biurze obsługi klienta PONE oraz w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Żywcu.

Pierwsza niedziela marca to także projekcja filmu "Pokot" Agnieszki Holland. Po premierze odbyło się długo oczekiwane spotkanie z reżyserką filmu - jedna z najbardziej nagradzanych, najpopularniejszych polskich twórczyń filmowych w historii polskiej kinematografii. Agnieszka Holland przypomniała zgromadzonym o swoich odwiedzinach w naszych stronach, mówiła też o swojej codziennej pracy filmowca, podkreśliła wielkość polskich aktorów, z którymi miała przyjemność współpracować. Burmistrz Miasta Żywca na ręce Agnieszki Holland przekazał "Dziejopis Żywiecki".

Urząd Miasta Żywiec

Pierwszy tydzień marca to upłynął pod znakiem akcji Generalne Sprzątanie Miasta. Zebrano ponad 10 ton śmieci, jednak sprzątanie nadal jest kontynuowane. Na koniec miesiąca zaplanowano powtórzenie akcji, tym razem Duże Gabaryty.

15 marca w Klubie "Śrubka" odbędzie się spotkanie z mieszkańcami dzielnic Sporysz i Kocurów-Koleby w sprawie gazyfikacji.

W marcu rusza akcja Kot i Pies. To działanie promujące świadoma adopcję. Zachęcamy tym samym osoby prywatne, szkoły, przedszkola, zakłady i firmy do zaopiekowania się poszukującym domu zwierzakiem. Już wkrótce na żywieckim Rynku wolontariusze zaprezentują zwierzęta przeznaczone do adopcji.

Udostępnij Drukuj E-mail