Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

W miniony wtorek 21 marca w Międzynarodowy Dzień Lasu w Biurze Poselskim Małgorzaty Pępek w Żywcu odbył się briefing prasowy, poświęcony ustawie zwanej LexSzyszko. Ustawa ta dała właścicielom działek niekontrolowane prawo do wycinki drzew i krzewów. Pod piłami i siekierami w ciągu kilku tygodni padły tysiące drzew.

Podczas konferencji prasowej Poseł Małgorzata Pępek podkreśliła, iż dbałość o lasy i drzewa to jednocześnie element walki z zanieczyszczeniem powietrza, jeśli bowiem nie będziemy o to dbać - problem ten będzie się tylko pogłębiał.

Zdaniem posłanki sytuacja, w której jednostki samorządowe czuwały nad kontrolą wycinki drzew - była pozytywna. Natomiast na chwilę obecną szacuje się, iż po wprowadzeniu nowej ustawy wycięte blisko 2 mln drzew.

Wbrew aktualnej tendencji - w powiecie żywieckim z inicjatywy Poseł RP Małgorzaty Pępek odbyła się akcja sadzenia drzew. Symboliczne drzewa wraz z Wójtem Gminy Łękawica Tadeuszem Tomiczkiem posadziliśmy na terenie Zespołu Szkół w Łękawicy. Wspólnie z młodzieżą gimnazjalną i przedszkolakami z zerówki działającej w Zespole Szkół im. Ojca Michała Tomaszka Poseł RP Małgorzata Pępek zasadziła kasztanowce. W wydarzeniu uczestniczyła także Wicedyrektor Szkoły Bohumila Magiera oraz leśniczy z Leśnictwa Kocierz Jacek Ficoń.

Zdjęcia: WGmedia

{gallery}Lexszyszko{/gallery}

 

Udostępnij Drukuj E-mail

Inne artykuły