Bez komentarzy

Dzisiaj zapraszam do poznania kolejnej ciekawej osoby z pasją, która postanowiła zaryzykować i robić to, co kocha.  Pani Katarzyna Suchoń mieszka w Żywcu, ma 31 lat i jest mamą dwójki dzieci. Z zawodu jest technikiem usług telekomunikacyjnych, a z zamiłowania artystką - malarką amatorką. Jeszcze do niedawna jej życie składało się z wielkiej gonitwy pomiędzy pracą, domem a dziećmi. Jedna, niepozorna decyzja sprawiła, że jej życie zmieniło swój kierunek. Zrezygnowała z pracy, by poświęcić się rodzinie i malowaniu.

 

Magdalena Sporek: Co przedstawiają Pani obrazy?

Katarzyna Suchoń: - Moje obrazy w większości przedstawiają Polskę i jej piękno, tradycje, naturę. Nie stronię od martwych natur, architektury, kwiatów, portretów czy wzorowania się na wielkich mistrzach malarstwa. Maluję obrazy w technice olejnej, która daje szeroki wachlarz możliwości.

 

Kiedy powstał pierwszy obraz i czym to później zaowocowało?

- Jesienią 2012 roku jako osoba początkująca dołączyłam do zajęć malarskich prowadzonych przez instruktora. Pierwszy obraz został namalowany na płycie malarskiej farbami akrylowymi. Zimowy pejzaż brzozowego lasu pozostanie piękną pamiątką. W latach 2013-2015 uczestniczyłam już w wystawach zbiorowych w GOK Jeleśnia. W 2016 r. wzięłam udział w prokonkursowej wystawie imienia Ignacego Bieńka w Bielsku-Białej. Moje obrazy były wystawione w 2016 r.  na  zbiorowej  wystawie  w Towarzystwie Miłośników Ziemi Żywieckiej.  Zajęłam też I miejsce w Konkursie imienia Władysława Ślewińskiego „Kocham Polskę - My Polacy” w Sochaczewie k. Warszawy oraz otrzymałam dyplom od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W 2017 r. w marcu otrzymałam wyróżnienie w Konkursie imienia Ignacego Bieńka za obraz „ Dziewięć sił ".

 

Jaką techniką malarską Pani maluje?

- Jedna z technik to alla prima – szybkie kładzenie farby na płótnie bez podmalówki, zajmuję mi to zazwyczaj 4-6 godzin. Metodą laserunkowa to druga technika, którą preferuję, a polega ona na kładzeniu wielu warstw farby przezroczystej bądź kryjącej, aby zmienić ton lub barwę wyższych albo niższych warstw obrazu.

 

Jacy artyści Panią inspirują?

- Tak samo jak w muzyce, taki i w malarstwie posiadam dużą rozpiętość zainteresowania stylami i kierunkami. Z polskich malarzy uwielbiam Wojciecha Kossaka, Juliana Fałata, Jacka Malczewskiego, Józefa Pankiewicza i jeszcze wielu wspaniałych mistrzów. W malarstwie zagranicznym podziwiam Williama Turnera, Van Gogha, Caspara Davida, Rembrandta, Iwana Ajwazowskiego, Claude Moneta.

 

Czy przed malowaniem było jakieś inne hobby w Pani życiu?

- Moją drugą miłością była muzyka. Większość obrazów jest malowanych przy dźwiękach bardzo różnych dzieł. Przez dwa lata uczęszczałam do Państwowej Szkoły Muzycznej, lecz nie mogąc mieć tego, co najbardziej kocham porzuciłam dalszą naukę. Grywałam na fortepianie, fagocie, saksofonie i gitarze.

 

- Dziękuję za rozmowę i życzę dalszych sukcesów.

- Dziękuję również.

 

Poniżej kilka prac Pani Katarzyny Suchoń:

 

 

Udostępnij Drukuj E-mail