Oceny: (2 razy)
PLG_VOTE_USER_RATING
Bez komentarzy

Nie tak dawno w Żywcu gościliśmy młodzież z Armenii, jednak ubiegły tydzień przyniósł ze sobą jeszcze jedno międzynarodowe spotkanie. Tym goście razem z Niemiec odwiedzili Starostwo Powiatowe w Żywcu.

Od 2016 roku uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu mają szansę zawierać przyjaźnie z niemieckimi rówieśnikami, poznawać ich kulturę, zwiedzać niemieckie miasta, przy okazji doskonaląc język angielski jako język komunikacji pomiędzy obiema stronami. Taką szansę daje im projekt, realizowany przez „Budowlankę” pod patronatem organizacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Udział w projekcie to także sposobność dla niemieckiej młodzieży do wizyty w Polsce. Grupa dwudziestu pięciu uczniów szkół Kaufmannische Schulen Hanau oraz Gewerbliche Schulen Dillenburg została powitana w piątek 21 kwietnia na Dworcu w Katowicach przez swoich rówieśników z Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych. Uhonorowaniem przyjazdu zagranicznych gości było oficjalne spotkanie 24 kwietnia w Starostwie w Żywcu, prowadzone przez Wicestarostę Żywieckiego - Stanisława Kucharczyka, w trakcie którego młodzież z Niemiec mogła zapoznać się z naszym regionem, oglądając film o powiecie żywieckim. Zaznajomili się także z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych z powiatu, dzięki krótkiej prezentacji Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania - Andrzeja Widzyka. Spotkanie zakończono wręczeniem symbolicznych upominków od Starostwa.

Udostępnij Drukuj E-mail