Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

 W dniu 25.04.2017r. w godzinach wieczornych w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Rajczy odbyła się wesoła biesiada dla kobiet o nich samych i o mężczyznach.

Już od drzwi kobiety witał wójt gminy Rajcza Kazimierz Fujak oraz Dyrektor Zespołu Szkól w Rajczy Marian Jeleśniański, wręczając paniom drobny upominek – wiklinowe serca z różą. Na sali na gości czekała kawa lub herbata oraz pyszne ciasta.

Pomysł na tego typu spotkanie zrodził się 4 lata temu z okazji Dnia Kobiet i od tego czasu jest cyklicznie co roku przeprowadzany, gdyż miłość i szacunek do pań trwa nie tylko w dzień kobiet, ale w ciągu całego roku. Na początku biesiady wójt wraz z dyrektorem szkoły złożyli wszystkim kobietom życzenia zdrowia, szczęścia, radości, wiele satysfakcji ze spędzonych chwil oraz uśmiechu na co dzień.

Następnie na scenie w ponad godzinnym repertuarze występowały dzieci, młodzież i absolwenci Zespołu Szkół w Rajczy, prezentując dużo skeczy o relacjach damsko-męskich w mocno ironicznym świetle. Poziom aktorski uczniów był bardzo wysoki, dzieci zaprezentowały swe talenty wokalne i sceniczne. Punktem finałowym była piosenka wykonana przez rodziców i nauczycieli ze Szkoły w Rajczy.

Ważnymi momentami biesiady było wspólne śpiewanie piosenek biesiadnych jak „ Cicha Woda Brzegi Rwie”, „ Marianna”,” Ładne oczy” w formie karaoke.

Pomysłodawcą i organizatorem biesiady była Jolanta Ryłko nauczyciel - bibliotekarz Zespołu Szkół w Rajczy. Dzięki tej inicjatywie prawie 200 pań spędziło miły wieczór, a wśród nich panie ze Związku Emerytów, z Chóru Kościelnego, Akcji Charytatywnej, działąjącej przy kościele, z urzędu gminy, banku i wszystkie, które przyjęły zaproszenie.

W organizacji wydarzenia pomagały mamy z Rady Rodziców : Pani Anna Kaszowska-Podgórny, Pani Aneta Oleś oraz uczeń- absolwent Bartosz Ryłko, który grał na akordeonie. Autorem scenariusza i reżyserem inscenizacji była Jolanta Ryłko, natomiast Magdalena Kasztelnik odpowiedzialna była za oprawę muzyczną.

zdjęcia: Magdalena Sporek

{gallery}biesiadakobiet{/gallery}

 

Udostępnij Drukuj E-mail