Bez komentarzy

W dniu 25.04.2017 roku Gmina Rajcza  dokonała wyboru najkorzystniejszej oferty na budowę wiaty turystyczno – grillowej w Zwardoniu na Beskidku. Inwestycja realizowana będzie przez P.P.H.U. BESKID-BET, Jan Kubaszczyk z siedzibą w Rajczy, przy ulicy Wspólnej 6. Zaoferowana cena brutto za całość przedmiotu zamówienia wynosi: 115.222,97 zł. Budowa rozpocznie się w maju. Zany już też jest poglądowy wygląd wiaty.

Wiata będzie miejscem do grillowania i odpoczynku dla turystów oraz mieszkańców wyruszającym na okoliczne trasy rekreacyjne, których w Zwardoniu jest co najmniej kilka:

1. „Aleja Zakochanych” to: Rachowiec - Mały Rachowiec - Orawcowa - Gomółka - Skalanka.

2. „Aleja Westchnień” to: Zwardoń Centrum - czerwony szlak - Mały Rachowiec - Mikowa - Laliki PKP - Czerna.

3. „Wężowa Góra” to: Zwardoń Centrum- stary cmentarz - Pydychów Groń - Jaworniki – Myto- Groń – Zwardoń.

4. „Duża Pętla” to: Zwardoń Centrum niebieski szlak - grzbiet - Lastoczka - dolina Słanicy - Miodowiec - Przełęcz Graniczne - czerwony szlak - Zwardoń.

5. „Mała Pętla” to: Zwardoń Centrum niebieski szlak - grzbiet - Lastoczka - dolina Słanicy - Bór – Gomółka- Zwardoń.

Już w maju w Zwardoniu rozpocznie się wyznaczanie punktów keszingowych, a wszystkie wspomniane wyżej trasy zostaną oznaczone i opisane pod względem crossfit.

Projekt „CrossiGeo na Granicy”, jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w 85% w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 oraz w 5% z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy. Partnerem Projektu jest Gmina Skalite.

Źródło: Gmina Rajcza

Udostępnij Drukuj E-mail