1 komentarz

Najprościej będzie sprawdzić jego wzrost (a raczej długość nogi po wewnętrznej stronie) z tą tabelą:

Największy problem z doborem roweru jest dla dzieci w wieku komunijnym. Jeżeli nasza pociecha rośnie jak na drożdżach możemy z czystym sumieniem kupić rower na dużym (26'') kole. W tej chwili producenci umożliwiają zakup roweru na tych kołach z ramą XXS, czyli 13” - 14”.

Rowery z tak niską ramą mają osadzoną górną rurę ramy na wysokości ok 62 cm od podłoża.

Przykładem najczęściej wybieranych rowerów na komunię są:

dla chłopców

Kross Hexagon link tutaj i tutaj

dla dziewczynek

Kross Lea link tutaj i tutaj

To najtańsze modele z danej kategorii na podstawowym osprzęcie Shimano. Modele te różnią się np.: manetkami zmiany biegów, lepszymi przerzutkami przód-tył, ilością biegów oraz hamulcami z tradycyjnych V-brake do hamulców tarczowych.

Przykład

Oczywiście każdy z powyższych modeli różni się nie tylko osprzętem, ale również ceną. Prosimy się tym jednak nie przejmować, ponieważ każdy „nieprzeceniony” model na naszej stronie mogą państwo zazwyczaj z powodzeniem negocjować  :)

Kategoria z kołem 26”

Dla niższych dzieci, które jednak nie chcą odstawać od swoich rówieśników polecamy Kross Hexagon replica zdecydowanie najpopularniejszy rower dla chłopców na kole 24” tutaj i tutaj oraz dla dziewczynek Kross Lea Replica tutaj i tutaj.

Osprzętowo nie odbiegają od swoich większych kolegów Hexagon X1 więc na pewno nie zdołają im uciec :)

Dla bardziej zaawansowanych polecamy modele Kross Level replica. Rowery do agresywniejszej jazdy. Jazda po górach to ich żywioł. Lepszy osprzęt i bardziej sportowa geometria wymusi szybszą jazdę tutaj i tutaj.

Dla małych zawodników polecamy już rowery na hydraulice z bardzo dobrym osprzętem. Dla tych, którzy nie boją się wyzwań, rywalizacji oraz czują, że rowery to będzie ich największa pasja tutaj i tutaj.

Jeżeli szukasz też ciekawych alternatyw innych producentów odwiedź naszą stronę w kategorii koło 24” przykład.

Jak widać rower na komunię wcale nie musi być albo za duży, ale na parę lat, albo mały i tandetny, bo i tak krótko na nim będzie można jeździć. Decydując się na rower firmy Kross dajecie dziecku komfort jazdy, pewną markę, która nie traci na wartości i przede wszystkim bezpieczeństwo. Każdy z sprzedanych przez nas rowerów wcześniej jest sprawdzony przez wykwalifikowanych serwisantów z wieloletnim doświadczeniem.

 

Udostępnij Drukuj E-mail