Oceny: (2 razy)
PLG_VOTE_USER_RATING
Bez komentarzy

Z czym kojarzy się Majówka? Czy na pewno tylko z grillem? Też, ale jednak zanim zasiądziemy do wspólnego stołu, warto skorzystać z pięknej wiosennej aury i wybrać się w plener. Najlepiej na dwóch kółkach. A do jazdy na rowerze nikogo przekonywać nie trzeba.

Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy w Żywcu, tuż za Arcyksiążęcym Browarem, 1 maja przy Sklepie Biker - pojawiło się Mobilne Centrum Testowe. To doskonała okazja, by przetestować swój wymarzony rower. Jak sprawuje się Merida?

„Wyśmienicie. Jestem pod wrażeniem lekkości tego roweru. Długo zastanawialiśmy się, na jaki rower się zdecydować, ale decyzja zapadła po pierwszej godzinie jazdy. Rower jest lekki i co dla mnie ważne - estetyczny." - Mobilne Centrum Testowe odwiedziła Magdalena, która podzieliła się z nami wrażeniami z przejażdżki na Meridzie.

„Testowałem Meridę Ninenty Six. Rower jest świetny i super przyspiesza. Zawieszenie pięknie pracuje. To naprawdę wymarzona maszyna" - dodał jeden z uczestników testów.

Dzisiejsza akcja ma na celu sprawdzenie rowerów marzeń, czyli rowerów droższych, sportowych i bardzo lekkich. Mamy tu dziś zarówno rowery szosowe, jak rowery enduro i zjazdowe fulle (...) Wcześniej można było się zapisać na testy. Ale są też godziny otwarte - dla osób, które wcześniej się nie zgłosiły. Dziś testujemy rowery z tzw. Wyższej półki, czyli powyżej 15 tys. zł. Ale są i rowery za 30 tys. Myślę, ż ta akcja jest bardzo potrzebna, ponieważ nie każdego stać na taki rower, a to możliwość bezpłatnej jazdy." - powiedział Marcin Dziedzin, właściciel Sklepów Biker.

„W Mobilnym Centrum mieści się 31 rowerów. Mamy tu także warsztat podręczny, gdzie można zrobić wiele rzeczy przy rowerze. Jest pełne oświetlenie, napięcie 220, lodówka, umywalka, kuchenka mikrofalowa. Auto jest ponadto wyposażone a agregat, sprężarkę - jest samowystarczalne. Mamy myjkę i duże zbiorniki na wodę do mycia rowerów po testach" - powiedział serwisant Jarek Witeska.

Na czym polegały testy?

„Pogoda dopisała, z czego bardzo sie cieszę. W ciągu dwóch godzin - bo tyle trwa test - można przejechać rowerem górskim najbliższe trasy górskie - czyli np. na Piramidę lub też można udać się na Grojec. Na szosę mamy świetne dziś warunki - wyjeżdżamy na Wieprz i Juszczynę, można przez Jeleśnię zrobić pętlę i wrócić do nas. Zainteresowanie akcją jest duże, zapisało się 38 chętnych, a spodziewamy się jeszcze więcej osób na tzw. godziny open. Poza tym chcemy też docenić naszych stałych klientów - oprócz testów zadbaliśmy również o atrakcje dla dzieci, jest dmuchaniec, malowanie twarzy i poczęstunek w formie grilla. Chcemy, by nasza akcja przebiegała w atmosferze Majówki, połączonej z jazdą na rowerze” - dodał Marcin Dziedzic.

Udostępnij Drukuj E-mail