Oceny: (Bez ocen)
PLG_VOTE_USER_RATING
Bez komentarzy

Szumi jawor szumi i szumi osika, nigdy nie zaginie górolsko muzyka…” i właśnie o to Zespół Regionalny „Rajcusie” stara się już od 35, a Kapela „Zdrowe Korzenie” od 20 lat.

Te piękne jubileusze „Rajcusie” i „Zdrowe Korzenie” świętowały w sobotę 6 maja 2017 r. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w rajczańskim kościele w intencji obecnych i byłych członków zespołu, a także zmarłych, którzy byli związani z „Rajcusiami” i „Zdrowymi Korzeniami”. Druga część uroczystości odbyła się w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Rajczy, gdzie uczniowie drugich klas Gimnazjum zaprezentowali efekty swojej pracy nad projektem edukacyjnym, który miał na celu ukazanie dorobku 35 lat działalności Zespołu „Rajcusie”. Archiwalne zdjęcia i nagrania wywołały wśród wielu widzów wzruszenie, ale i niekrytą radość. Następnie na ręce kierownika zespołu, którym niezmiennie jest Pan Roman Śleziak, wręczano liczne gratulacje i podziękowania za nieocenioną wartość jaką „Rajcusie” wnoszą od tylu lat w kulturalne życie Gminy i całej Żywiecczyzny, promując kulturę góralską w Polsce i na świecie. W końcu nadszedł najbardziej wyczekiwany moment wieczoru, jakim był występ „Rajcusi”. Trzeba przyznać, że dzieci i młodzież byli przygotowani naprawdę wspaniale, efektem czego był niesamowicie żywiołowy występ, który wzbudził zachwyt zgromadzonej publiczności. Następnie był czas na jubileuszowy tort i wręczenie członkom zespołu upominków. Uroczystość zakończyła się małym koncertem kapeli „Zdrowe Korzenie”, która zagrała tym razem w nieco poszerzonym składzie.
Należy pamiętać, że sukces „Rajcusi” nie byłby możliwy gdyby nie zaangażowanie wielu osób, z panem Romanem Śleziakiem i Panią Małgorzatą Kucharską na czele. Jednak wpływ na zespół- jego założenie i wieloletnią działalność miało i wciąż ma także wiele osób- rodziców, nauczycieli, opiekunów, włodarzy Gminy, dyrektorów rajczańskiej szkoły i placówek kulturalnych i innych ludzi dobrej woli.

tekst i zdjęcia: GOKiS w Rajczy

 

Udostępnij Drukuj E-mail