skocznia narciarska

Bardzo dobra wiadomość przyszła do nas z Polskiego Związku Narciarskiego. Miasto Szczyrk będzie się starać o organizacje Pucharu Świata w skokach narciarskich w 2016 roku!

 

Decyzja w tej sprawie zapadnie już 17 kwietnia w Zurychu! 

W miniony czwartek w Szczyrku miało miejsce spotkanie władz miasta, Polskiego Związku Narciarskiego oraz dyrektora Centralnego Ośrodka sportu, który jest właścicielem skoczni. W wywiadzie dla portalu Eurosport.onet.pl, Apoloniusz Tajner zdradził co było przedmiotem rozmów – Omówiliśmy wymogi stawiane przed obiektem. Po rozpracowaniu technicznym wiemy, że w Szczyrku można przeprowadzić zawody Pucharu Świata. Dlatego też po tym spotkaniu podjęliśmy decyzję, że będziemy się starać o organizację tego konkursu. Miasto, podobnie jak COS, zadeklarowały pełną współpracę.

Apoloniusz Tajner, zadeklarował się, że sam poleci 17 kwietnia do Zurychu starać się o przyznanie Polsce kolejnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich – W związku z tym wystąpimy do Międzynarodowej Federacji Narciarskiej o przeprowadzenie tej imprezy. 17 kwietnia lecę do Zurychu, bo tego dnia odbędzie się tam spotkanie komisji kalendarzowej.

To byłby niesamowity tydzień ze skokami narciarskimi dla Polskich kibiców. Plan zakłada, że skoczkowie mieliby przyjechać do Polski od razu po Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich w Bad Mitterndorf (poniedziałek, 18 stycznia 2016 r.). Zawodnicy zamieszkaliby w Wiśle przez pierwsze dwa konkursy. Już we wtorek miałyby się odbyć treningi i kwalifikacje do środowego konkursu w Szczyrku. W czwartek, 20 stycznia 2016 r., rywalizacja przeniosłaby się do Wisły, gdzie w ciągu jednego dnia odbyłyby się treningi, kwalifikacje i konkurs indywidualny na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle – Malince. W piątek 21 stycznia 2016 r. skoczkowie przejechaliby do Zakopanego, gdzie odbyłyby się kwalifikacje do niedzielnego konkursu na Wielkiej Krokwi. W sobotę 22 stycznia ma zostać przeprowadzony konkurs drużynowy, a w niedziele 23 stycznia konkurs indywidualny w Zakopanem.

 

Źródło: sportsinwinter.pl

Udostępnij Drukuj E-mail