Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Już z daleka było słychać muzykę i roześmiane głosy dzieci - tak wyglądał Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców, Dyrekcję i Nauczycieli w Szkole Podstawowej nr 1 w Żywcu.

Skąd w ogóle pomysł na tak wspaniałe spotkanie?

„Okazją jest radość z powodu wiosny, kończącego się roku szkolnego i zbliżających się wakacji. Ale to to także możliwość i nasza radość z pokazania, ze dzieci lubią i chcą się integrować ze sobą, z rodzicami i całymi rodzinami. Na Pikniku rodziny także wzajemnie się poznają. Pokazujemy też, że nasze dzieci z dzielnicy Zabłocie są mądre, piękne i zdolne i to jest dla nas wielka radość" - powiedziała w rozmowie z nami Przewodnicząca Rady Rodziców Maria Wisińska - Kurz.

II Piknik Rodzinny nie przez przypadek nosił nazwę "Zdolne Dzieci z SP 1", bowiem występy artystyczne zaprezentowane przez uczniów stanowiły poświadczenie tych słów.

„Piknik ma charakter charytatywny, przede wszystkim pokazujemy, że nasze dzieci są zdolne - potrafią śpiewać, recytować, tańczyć i przy tej okazji mamy też licytacje nagród i fantów. Zbieramy tym samym fundusze na Radę rodziców, a następnie zebrane środki przeznaczamy na różnego rodzaju przedmioty potrzebne uczniom. Z pozyskanych ostatnio środków finansowych Rada Rodziców zakupiła 9 ławek zewnętrznych usytuowanych przed budynkiem szkoły oraz dwie szafy do jednej z klas. Dziś jest za nami około 400 osób. Pogoda również nam dopisała i wszyscy dobrze się bawimy" - dodała Maria Wisińska - Kurz.

{gallery}PRS2017{/gallery}

Udostępnij Drukuj E-mail