Bez komentarzy

Już jutro spod siedziby strumieńskiego komisariatu wyruszą w trasę policjanci na rowerach. Przed nimi do pokonania ponad 1200 km. Po trasie zamierzają odwiedzić 129 jednostek policji garnizonu śląskiego. Głównym celem jest zbiórka pieniędzy dla ciężko chorej Wiktorii Gruszki. Z całej wyprawy powstanie także album pt. "Rowerowym szlakiem po jednostkach Policji garnizonu śląskiego", który będzie podsumowaniem ich przedsięwzięcia. Album zostanie wydany dzięki stowarzyszeniu IPA Cieszyn II oraz NSZZ Policjantów.

W czwartek o 7.00 spod siedziby Komisariatu Policji w Strumieniu wyruszy sztafeta policjantów. Do przebycia mają 1234 km. W ciągu 14 dni wyprawy dwaj policjanci zamierzają odwiedzić 129 jednostek Policji na terenie całego garnizonu śląskiego. Przez pierwsze 115 kilometrów nie będą sami. W pierwszym dniu będzie towarzyszył im znany kolarz, olimpijczyk z Aten – Sławomir Kohut. Na jednym z etapów dołączy do nich Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie wraz ze swoim zastępcą. Do udziału zgłosili się także policjanci z cieszyńskiej komendy i podległych komisariatów.

O godzinie 7 rano policjanci wyruszą z Rajczy, przejadą do Węgierskiej Górki, następnie przez Trzebinie do Jeleśni i do Żywca. Zatrzymywać się będą pod miejscowymi komisariatami policji.

Uczestnicy podczas przejazdu zamierzają w ten sposób okazać swoje poparcie dla całej idei przedsięwzięcia. A przypomnijmy, że głównym celem wyprawy będzie zbiórka pieniędzy na operację i leczenie 16- letniej Wiktorii Gruszki, córki naszego kolegi - dzielnicowego Grzegorza Kacana z KP w Pyskowicach.

Strumieńscy policjanci zamierzają także udokumentować całą wyprawę. Po zakończeniu 14-dniowej podróży powstanie album pt. „Rowerowym szlakiem po jednostkach Policji garnizonu śląskiego”, który będzie podsumowaniem ich przedsięwzięcia. Album zostanie wydany dzięki stowarzyszeniu IPA Cieszyn II oraz NSZZ Policjantów, których przedstawiciele już zadeklarowali swoją pomoc.

Nie trzeba być mundurowym, aby dołączyć się do wspólnej pomocy dla ciężko chorej Wiktorii. Każdy może tego dokonać dokonując wpłaty

Śląskie Stowarzyszenie Chorych na SM Sezam

44-141 Gliwice, ul. Parkowa 5

nr konta 09 1050 1298 1000 0023 1409 9488

z dopiskiem „Wiktoria Gruszka - Policja"

Udostępnij Drukuj E-mail