Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

W minioną sobotę 27 maja odbyło się uroczyste otwarcie Żłobka Miejskiego po generalnym remoncie połączone z obchodami jubileuszu 40-lecia istnienia placówki. Z tej okazji dyrekcja Żłobka zaprosiła wiele osób związanych z instytucją - władze miejskie z burmistrzem Antonim Szlagorem na czele, Przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Grenia wraz z radnymi, pracowników Urzędu Miejskiego, dyrektorów jednostek podległych urzędowi, prezesów spółek miejskich, dyrektorów gimnazjów, szkół podstawowych, przedszkoli, rodziców, sponsorów oraz inne osoby zaprzyjaźnione ze żłobkiem.

Uroczystość rozpoczął występ dzieci z najstarszej grupy, które ubrane w góralskie stroje zaprezentowały program artystyczny, który zachwycił obecną publiczność. Z całą pewnością byli to najmłodsi aktorzy, jakich mieli okazję widzieć na żywo. Ich wiek nie przekraczał bowiem 3 lat.

Goście mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną poświęconą żłobkowi i jego historii oraz zobaczyć wszystkie pomieszczenia po remoncie. Dyrektor Żłobka Miejskiego Marzena Barteczko nie kryła łez wzruszenia, a w jej stronę popłynęła cała masa życzeń, podziękowań i okolicznościowych listów. Były też oczywiście kwiaty.

„Przez wiele lat żłobki były postrzegane niezbyt pozytywnie. Nasz żywiecki Żłobek Miejski jest piękny, funkcjonalny, przyjazny dzieciom i ich rodzicom. Może służyć jako wzór Żłobka Miejskiego dla innych miast. Jestem dumny z tego, że na terenie naszego miasta funkcjonuje tak prężna placówka, która nie tylko spełnia swoje funkcje wychowawczo-opiekuńcze, ale jest też inspiratorem pewnej części życia kulturalnego w mieście” – mówił Antoni Szlagor, burmistrz Żywca.

Zdjęcia Urząd Miasta Żywiec

{gallery}DDZ2017{/gallery}

Udostępnij Drukuj E-mail