2 komentarze

Jak donoszą słowackie media - wszystko wskazuje na to, iż odcinek słowackiej D3 Skalite - Svrcinovec oddany będzie do użytku około 10 czerwca. 12 kilometrów nowej trasy z pewnością przejmie część ruchu tranzytowego szybkiego i ciężkiego do tej pory jeżdżącego przez Cieszyn i Svrcinovec.  Podróżujący odcinkiem, o którym mowa, będą mogli skrócić czas przejazdu w stronę polskiej granicy o co najmniej 9 minut w stosunku do starej drogi, która zresztą była obciążona znacznym natężeniem ruchu.

27 maja u naszych południowych sąsiadów odbył się dzień otwarty dla zwiedzających jednego z dwóch tuneli na odcinku D3: mowa o tunelu Svrcinovec, gdzie w sobotę można było wejść do środka, przejechać rowerem, zapoznać się z działaniem sygnalizacji świetlnej i przede wszystkim dowiedzieć, jak reagować w sytuacji zagrożenia w miejscu podwyższonego ryzyka, jakim jest tunel.

Tym mostem, będącym jednocześnie najwyższym mostem na Słowacji i w środkowej Europie, pojedziemy już wkrótce. Most Valy ma wysokość 85 metrów, długość 591 metrów.

Tunel Polana - liczy prawie 900 metrów długości.

I D3 na kilka dni przed otwarciem:

Udostępnij Drukuj E-mail