Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

pożar w Węgierskiej Górce

W dniu 1.04.2015r. dwa zastępy straży pożarnej walczyły z pożarem dwóch altan pokrytych słomą oraz wędzakiem w jednej z restauracji przy ulicy Zielonej w Węgierskiej Górce.


Informację o pożarze strażacy otrzymali o godzinie 1:40. Natychmiast zadysponowano miejscową jednostkę OSP oraz JRG Żywiec. Po dojeździe na miejsce zastano w płomieniach dwie altanki oraz zadaszenie grilla. Działania strażaków polegały na podaniu jednego prądu wody w obronie pensjonatu, który znajdował się około 2 metrów od pożaru oraz jeden w natarciu na palące się obiekty. Po stłumieniu płomieni przystąpiono do usunięcia poszycia altan w celu wyeliminowania zagrożenia powtórnego rozpalenia. Dzięki sprawnej akcji właścicieli pensjonatu, którzy rozpoczęli akcję gaśniczą przed przybyciem straży pożarnej oraz strażaków udało się uratować budynek pensjonatu. W wyniku pożaru spaleniu uległo poszycie dwóch altanek ogrodowych oraz uszkodzeniu uległy szyby w przeszklonym fragmencie ścian. 

 

Jak poinformowała nas Mirosława Piątek, rzeczniczka żywieckiej policji - Właściciel restauracji w nocy korzystał z wędzarni. Wiał wówczas wyjątkowo silny wiatr... który przeniósł iskry na pobliski parasol. I doszło do pożaru.”

Akcja straży trwała 1,5 godziny. 

 

Źródło: żywiec998

 

żywiec.naszemiasto.pl