Bez komentarzy

Piękny kolorowy tłum zapełnił w niedzielę 11 czerwca żywiecki Rynek. Pod przewodnictwem księdza biskupa Piotra Gregera ulicami miasta przeszedł I Żywiecki Marsz dla Życia i Rodziny. W uroczystości uczestniczył Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor.  W Żywcu wydarzenie było elementem Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, a osią niedzielnego spotkania była msza święta w Amfiteatrze pod Grojcem. Pod wspólnym hasłem "Czas na Rodzinę" w tym dniu maszerowano w ponad 100 miastach w Polsce.

Czym są Marsze dla Życia i Rodziny?

Odbywają się od 2006 roku. Z każdym rokiem na coraz więcej osób wychodzi na ulicę, by manifestować swoje przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunek dla życia.

Marsze są przede wszystkim świętem rodzin – stanowią okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości i zarażać innych swoim szczęściem.

Uczestnicy maszerują również po to, by zwracać uwagę opinii publicznej i władz – zarówno tych lokalnych jak i ogólnopolskich – na sytuację rodziny. Z uwagi na fakt, że rodzina jest instytucją szczególną i niezastępowalną domagają się tym samym tego, by cieszyła się odpowiednim prestiżem.

Od kilku lat podobne inicjatywy odbywają się w kolejnych miastach na terenie całej Polski.

Zdjęcia: Urząd Miasta Żywiec

Udostępnij Drukuj E-mail