Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Układy choreograficzne, nowe kroki, różne rodzaje tańca, pieśni ludowe, ćwiczenia i zabawy, a do tego mnóstwo radości i śmiechu- tak relacjonują zajęcia w Zespole Szkół w Rycerce Górnej uczestnicy projektu „Poczuj rytm i TAŃCZ”:

„Grupa młodsza ćwiczyła układ taneczny, skoki o nazwie „chasse” i nowe kroki do układu tanecznego. Potem dobraliśmy się w pary i wymyślaliśmy układy taneczne, które potem zatańczyliśmy. Wszystkie układy były przepiękne" - mówi Kamila Piekarz.

„Balet - bardzo świetny pomysł i całe te warsztaty to świetny pomysł” - mówi Kacper Jonkisz.

„Dzisiejsze warsztaty były super. Z Panią Natalią tańczyliśmy taniec ludowy. Robiliśmy w rytm przytupy. Też maszerowaliśmy w rytm. Potem z Panią Moniką też tańczyliśmy, ale jak luzaki. Pani mówiła, żebyśmy sobie wyobrazili, że jesteśmy w Nowym Jorku na cudownej scenie i że rodzice przyjechali, że występujemy przed milionem ludzi” - mówi Edyta Biernat.

„Tańce są bardzo fajne. Tańczymy i śpiewamy. Kocham tańce” - mówi Ania Bury.

Projekt „Poczuj rytm i TAŃCZ” to cykl warsztatów i zajęć dotyczących tańca, a także wyjazdy na spektakle taneczne.

Na zajęciach współczesność, klasyka i tradycja przeplatają się i dają inspirację do działań ruchowych. Dzieci i młodzież rozwijają swoją kreatywność i wyobraźnię ruchową w różnych stylach tanecznych.

Program wzbogacony jest o zajęcia interdyscyplinarne z zakresu teatru, muzyki, rytmiki i zajęć wokalnych.

Zdjęcia: Stowarzyszenie On/Off

{gallery}taniec{/gallery}

Udostępnij Drukuj E-mail