Bez komentarzy

Już dzisiaj o 18:00 zostanie po raz pierwszy zamknięty tunel Svrčinovec Polana w ciągu słowackiej autostrady D3. Ponownie ruch zostanie udrożniony o godzinie 22:00.

Jutro musimy liczyć się z utrudnieniami w takich samych godzinach. Dłużej ze słowackiej autostrady nie będziemy mogli korzystać następnego dnia, czyli w czwartek, kiedy zostanie ona zamknięta o godzinie 18:00, a ruch powróci dopiero następnego dnia (30 czerwca) od godziny 6:00.

W związku z utrudnieniami drogowcy wyznaczyli objazdy na czas wyłączeń z ruchu tunelu. Pojazdy ciężarowe od DMC powyżej 7,5 tony powinny wykorzystać alternatywne trasy np. drogę ekspresową S52 Bielsko-Biała-Cieszyn lub autostradę A1 Gliwice-Ostrawa. Zgodnie z przekazana przez słowackie służby drogowe informacją, po stronie słowackiej ruch z Čadcy do Svrčinovca zostanie przekierowany do Republiki Czeskiej drogą 1/11. Natomiast kierunek ruchu z Polski do Svrčinovca zostanie przekierowany na drogę 1/12. Pojazdy o DMC powyżej 7,5t nie mogą używać drogi 1/12.

 

Udostępnij Drukuj E-mail