Młodzi, ambitni, z pasją zaangażowaniem. Pochodzący z Żywca Zespół Sonbird zagrał w miniony piątek 7 lipca w półfinale 6. Podbeskidzkiego Przeglądu Muzycznego. Wydarzenie w Bielsku - Białej ma na celu promowanie muzycznych rockowych zespołów. Konkurencja nie jest mała, tym bardziej cieszy półfinał żywieckiej formacji.

Sonbrid

Zespół istnieje od kwietnia 2016 roku. W sierpniu 2016 wydał debiutancki mini album „Wspomnienia z Poprzedniego Życia”. Za sobą ma wiele zagranych koncertów, między innymi z LemON, Organkiem, Myslovitz, Piotrem Ziołą czy Clock Machine. Wystąpił w ramach Sofar Sounds Krakow i BalconyTV Poznań. Został wybrany przez Panią Katarzynę Nosowską do jej TOP5 w minionej edycji konkursu Skoda Auto Muzyka, gdzie w finale został wyróżniony przez jury, w skład którego wchodziła wyżej wymieniona Pani Katarzyna, Pani Maria Sadowska, Tomson i Baron oraz Dawid Podsiadło.

W kwietniu 2017 Sonbird wystąpił na Enea Spring Break Festival - największym festiwalu showcaseowym w Polsce. W maju 2017 dotarł do finału konkursu Life On Stage przy Life Festival Oświęcim, a także został najwyżej punktowanym finalistą tegorocznej edycji Festiwalu Supportów. Sonbird jest również laureatem Plebiscytu SO!MUSIC w kategorii „NADZIEJA  2017”.

Skład zespołu:

Dawid Mędrzak - wokal,

Kamil Worek - gitara,

Tomasz Kurowski - gitara basowa,

Maciej Hubczak - perkusja,

Arkadiusz Pawlus - realizacja dźwięku.

Jeśli ktoś nie słyszał jeszcze muzyki w wykonaniu zespołu Sobird, okazją będą Dni Jeleśni, gdzie zespół wystąpi 22 lipca.

Udostępnij Drukuj E-mail