Oceny: (Bez ocen)
PLG_VOTE_USER_RATING
Bez komentarzy

Strażacy ochotnicy z OSP w Przybędzy otwierają zbiórkę na nowy wóz strażacki. Czasu jest niewiele, ale brakuje już tylko części pieniędzy, czyli 125 tys. zł. To ogromna kwota, dlatego zachęcamy wszystkich do wsparcia OSP.

Jak mówią sami strażacy - "na tą chwilę mamy 330 tys. jeśli nie dozbieramy w najbliższym czasie brakujących środków, to stracimy 240 tys. zł, które zostały zadeklarowane na ten cel przez różnych dobroczyńców. Jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko naszego wieloletniego celu!".  

Dziś strażacy poruszają się pojazdem, który ma już 45 lat. To wóz bojowy MAGIRUS-DEUTZ wyprodukowany w 1973 roku.

Oddajemy głos strażakom OSP Przybędza:

"Mieszkańcy naszej gminy i okolic wraz z firmami bardzo już nam pomogli. Od kilku lat staramy się o wymianę wozu. Uzbieraliśmy już sporo - ponad 330 tys. zł., a część zadeklarowanych na ten cel środków (240 tys. zł) może przepaść jeśli do końca roku nie zakupimy nowego pojazdu.

Do tej pory aktywnie działaliśmy w naszej społeczności m. in. poprzez wszystkim znane kalendarze (jeszcze dostępne), zbieranie jajek wielkanocnych czy akcji zbiórki złomu. Nasza misja to niesienie pomocy wszędzie tam, gdzie ona jest potrzebna. Naszym zadaniem jest ochrona pięknych terenów Beskidów, w tym kilkaset hektarów lasów. Na bieżąco pomagamy mieszkańcom Przybędzy i okolic. Jako grupa strażaków angażujemy się stale we wszelkie wydarzenia łączące naszą społeczność. W naszych działaniach nie ograniczamy się do okolicznego terenu - uczestniczyliśmy np. w akcji powodziowej w zaprzyjaźnionej miejscowości Schützling z Austrii".

Informacje o tym, jak pomóc strażakom i gdzie wpłacić pieniądze, znajdują się na stronie Pomagam.pl

Udostępnij Drukuj E-mail