Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

W niedzielę 23 lipca już po raz jedenasty odbył się Tor Odwagi Koni na zawodach w Rycerce Dolnej. W zawodach wzięło udział 19 jeźdźców. Tor odwagi składał się łącznie z 14 przeszkód: terenowych takich jak „bramka”, „mostek”, „tor do galopu”, „tor do cofania” oraz skokowych „mur” i „żywopłot”. Jury oceniało bezbłędność pokonania przeszkód. Ważny był także czas, w jakim zawodnik pokonał cały tor. Najważniejsze jednak było zrozumienie i współpraca pomiędzy jeźdźcem i koniem. Osiąga się je nie tylko poprzez trening, ale głównie poprzez miłość do tych pięknych zwierząt. Urodę rumaków podziwiali wszyscy zebrani. Jeźdźcy pomimo często młodego wieku prezentowali zaawansowany poziom osiągnięty dzięki pasji do koni i jazdy konnej. Wszyscy mogli podziwiać wspaniałe efekty treningu i współpracy pomiędzy człowiekiem i koniem.

Pierwsze miejsce zajęła Gosia Fenger na „Wigorze” ze Stajni Kasztan, drugie miejsce Klaudyna Górna na „Lady” ze Stajni Miejskiej w Żywcu trzecie miejsce Michał Chodak na koniu „Sporting Hero” ze Stajni Sandro Hero.

Najlepsi uczestnicy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci akcesoriów dla koni, a pozostali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Zawodnicy otrzymali również ciepły posiłek w postaci grochówki.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Miłośników Koni i Przyrody „Strażnicy Beskidów” oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Rajczy.

Poniżej przedstawiamy całą klasyfikację końcową zawodów:

 Zdjęcia: Magdalena Sporek

{gallery}torodwagikoni{/gallery}

Udostępnij Drukuj E-mail