Bez komentarzy

Przy Stajni Miejskiej Mini Zoo powstaje Pasieka Miejska. Dotąd wstawiono 9 uli, które są w trakcie zasiedlania. Oficjalne otwarcie nastąpi 29 lipca o godzinie 11:00

Jak podaje serwis www.pomagamypszczolom.pl w Polsce żyje 470 gatunków owadów pszczołowatych. Aż 222 z nich zagrożone jest wyginięciem! Pszczołom brakuje miejsc, gdzie mogłyby bezpiecznie żyć, rozmnażać się i zdobywać pokarm.

Pszczoły to nie tylko miód. Prawie 80 proc. roślin występujących w Polsce jest zapylane przez owady. Gdyby nie pszczoły, te rośliny nie mogłyby się rozmnażać. Spośród 100 gatunków roślin uprawnych, które zapewniają 90 proc. żywności na świecie, aż 71 jest zapylanych przez pszczoły. Ptaki i inne zwierzęta także żywią się nasionami i owocami roślin owadopylnych. Bez pszczół nasz świat byłby ubogi, smutny, pozbawiony kolorów i smaków.

Twórcy Pasieki Miejskiej mają w planach organizację imprez, w celu rozpowszechniania wiedzy na temat pszczół, ich roli w życiu każdego człowieka oraz tworzenia miejsc przyjaznych pszczołom. Najbliższą z nich będzie zaplanowane na wrzesień Żywieckie Miodobranie.

Udostępnij Drukuj E-mail