W sobotę 29 lipca na Wielkiej Raczy (1236 m n.p.m.) w Beskidzie Żywieckim odbyło się kolejne spotkanie rodzin, wspólnot i młodzieży w ramach V edycji „Ewangelizacji w Beskidach". W samo południe na szczycie góry odbyła się Eucharystia. W przepięknej scenerii gór kazania wysłuchał spory tłum pielgrzymów z różnych zakątków naszego regionu i nie tylko. Najmłodsi uczestnicy mieli kilka miesięcy, przybyli niesieni przez swoich rodziców, którzy z uśmiechem na twarzy pokonywali trudy wędrówki. Wszystko po to, aby móc się wspólnie modlić i wielbić Boga. W czasie tego wydarzenia Wielka Racza wypełniona była modlitwą, radością i wspólnym śpiewem.

„Ewangelizacja w Beskidach" to projekt organizowany przez wspólnoty i franciszkanów z Rychwałdu na Żywiecczyźnie. Hasło tegorocznej inicjatywy „Być Dobrym jak Chleb" nawiązuje do osoby św. brata Alberta Chmielowskiego. Koordynatorem duchownym jest kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Rychwałdzie o. Bogdan Kocańda, koordynatorami świeckimi zostali Joanna i Seweryn Mazurek, a wspólnotami odpowiedzialnymi za projekt są: Francesco Team-Rychwałd, Krucjata Wyzwolenia Człowieka-Stanica Rychwałd, Talitha Kum-Rychwałd, Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego-Galilea Konkatedra Żywiec, Damaszek -Żywiec-Sporysz, Służebnica Ducha- Żywiec-Zabłocie.

Po Mszy św. zebrani uwielbiali Pana oraz modlili się na cztery strony świata. To był piękny czas wspólnej wspinaczki i radości z przebywania ze sobą oraz doświadczenia wspólnoty wiary.

Zdjęcia: Magdalena Sporek