Bez komentarzy

Festiwal rozpoczął się w minioną sobotę 29 lipca i przez najbliższe 9 dni czeka na nas wiele atrakcji. Tydzień Kultury Beskidzkiej trwa od wczesnych godzin dopołudniowych do późnych godzin wieczornych. Przed południem imprezą żyje centrum Żywca, gdzie na Rynku odbywają się koncerty na małej estradzie, a także Targi Sztuki Ludowej.

Pierwsze dni tegorocznego TKB wypełni Festiwal Folkloru Górali Polskich, co roku skupiający najlepsze góralskie zespoły regionalne w kraju. Podczas koncertu laureatów 48. FFGP 6 sierpnia dla najlepszych zostaną wręczone nagrody – Złote Żywieckie Serca.

Transmisje na żywo można również oglądać w internecie na stronie http://rok.bielsko.pl/tkb.php

3 sierpnia ulicami Żywca przejdzie barwny korowód, w którym zaprezentuje się kilkanaście zespołów zagranicznych oraz zespoły z Polski. Ten element festiwalu zawsze przyciąga tłumy turystów i mieszkańców miasta. Początek o godz. 11.00 pod Pomnikiem Grunwaldzkim. Korowód przejdzie na Rynek.

„Oprócz zmagań konkursowych, zaprosiliśmy również gości TKB, czyli zespół Megitza Trio (wystąpią w piątek na zakończenie dnia festiwalowego) oraz Future Folk (na finał koncertu sobotniego). Jest to propozycja dla wszystkich fanów muzyki folk i inspirowanej folklorem” – mówi Marek Regel, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu.

W minioną sobotę na deskach Amfiteatru pod Grojcem w Żywcu miał miejsce koncert inauguracyjny FFGP - "Chłopcy pośli na zbój", w którym wystąpili:

- Zielony Jawor z Krempach,

- Zornica z Zakopanego,

- Grojcowianie z Wieprza.

- Babiogórzanie - Polana Makowska z Makowa Podhalańskiego.

Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru byli muzycy, którzy wystąpili w ramach koncertu galowego orkiestry festiwalowej 12. Spotkań Puzonowych - Żywieckie Suwakowanie.

Zdjęcia: Daniel Franek - Okiem Fotoreportera

 
Udostępnij Drukuj E-mail