Bez komentarzy

Trwa największa i najbardziej znana impreza folklorystyczna w Europie, czyli Tydzień Kultury Beskidzkiej. To dziewięć dni, wypełnionych koncertami, wystawami i spotkaniami z twórcami ludowymi. Najważniejszą częścią TKB są wieczorne koncerty, które odbywają się równocześnie na pięciu estradach plenerowych - w Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Makowie Podhalańskim i Oświęcimiu.

W tym roku TKB gromadzi prawie 4 tysiące wykonawców, skupionych w blisko 100 zespołach pieśni i tańca. Podczas jednej edycji TKB na głównych estradach oraz w ramach różnych imprez towarzyszących odbywa się ponad 60 koncertów, a ich łączy czas przekracza 200 godzin.

Do 48. Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu zgłosiło się 27 zespołów; wśród nich są górale śląscy, żywieccy, czadeccy, babiogórscy, podhalańscy i inni.

Podczas tegoroczny 28. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych w Wiśle wystąpi 17 zespołów z 15 krajów, w tym trzy zespoły polskie.

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się uliczne korowody zespołów. Podczas 54. TKB odbywają się one w Wiśle, Szczyrku, Istebnej, Jabłonkowie i 3 sierpnia w Żywcu.

Tymczasem przenosimy się na estrady do Istebnej i do Wisły. Tak wygląda Tydzień Kultury Beskidzkiej na estradach Wisły i Istebnej w obiektywie Daniela Franka.

Udostępnij Drukuj E-mail