Bez komentarzy

6 sierpnia w Rajczy na Orliku oraz przy Pensjonacie „Wrzos” w Rycerce Dolnej w ramach festynu charytatywnego udało się zrobić „coś dobrego dla drugiego”. Na festynie obecni byli goście m.in.:  Poseł na Sejm Kazimierz Matuszny, Starosta Żywiecki Andrzeja Kalata, Wójt Gminy Rajcza Kazimierz Fujak, Sołtys Dankowic, dzieci: Zuzia i Filip, dla których przeprowadzono festyn. 

W tym dniu Rajczę odwiedziła młodzieżowa drużyna piłki nożnej z Dankowic. O godzinie 10.00 rozpoczęto mecz Dankowice – UKS Orlik Rajcza. Mimo deszczu drużyny walczyły bardzo dzielnie. Ostatecznie zwycięstwo przypadło drużynie z Rajczy. W nagrodę drużyna otrzymała pamiątkowe puchary i słodycze, a Wiktoria Borecka – jako jedyna zawodniczka, została nagrodzona upominkiem w postaci skarbonki „na dobre wyniki sportowe”. 

 Podczas festynu odbyły się warsztaty edukacyjne z zakresu ratownictwa medycznego, które poprowadzili członkowie Grupy Beskidzkiej GOPR

W tym dniu zaprezentowała się też Orkiestra działająca przy Parafii Sól. Urszula Kopeć - bibułkarka z Rajczy prowadziła warsztaty bibułkarskie..

 W festyn zaangażowało się wiele osób z Rajczy oraz okolic, ufundowali upominki, przygotowali ciasta, grill lub w inny sposób włączyli się w pomoc dla dzieci.

Zdjęcia: Sołectwo Rajcza

Udostępnij Drukuj E-mail