Bez komentarzy

Przez trzy dni w wielkim kotle, mieszczącym 3 tysiące litrów wody, już po raz kolejny gotowaliśmy tradycyjna góralską zupę. W Żywcu od 11 do 13 sierpnia trwał Festiwal Kwaśnicy. Światowe Stowarzyszenie Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy zostało zawiązane w 2004 roku z inicjatywy Pani Barbary Czul, która obecnie piastuje funkcje Prezesa stowarzyszenia.

Pół tony mięsa, 140 kg warzyw, 75 kilogramów przypraw, 500 kg kapusty - taki był przepis na żywiecka kwaśnicę, która po trzech dniach gotowania, w niedzielne przedpołudnie rozdana była do degustacji. Honory głównego kucharza pełnił Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor.

A jak bawiliśmy się?

W piątkowy wieczór na dobry początek Michał Wiśniewski z Zespołem Ich Troje rozgrzał żywiecką publiczność.

W sobotę natomiast prosto ze słonecznej Italii do Żywca zawitał Francesco Napoli, którego występ stanowił prawdziwy show. Wcześniej jednak Krywań ze swoimi podhalańskimi rytmami zachęcił publiczność do wspólnej zabawy.

Sobota to także konkurs kulinarny z udziałem Finalistki MasterChef Julki Cymbaluk, która wraz z Burmistrzem Miasta Antonim Szlagorem i Nadleśniczym Marianem Knapkiem wytypowała najlepszy foodtruck.

Niedzielny wieczór natomiast należał do Czesława i Fancy.

Udostępnij Drukuj E-mail