Bez komentarzy

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach na stałe ma zostać przywrócony ruch dwukierunkowy na moście nad rzeką Koszarawą na granicy Żywca i Świnnej 

Od marca br. trwa remont mostu na Koszarawie w Żywcu Sporyszu, w ciągu DW 945. Od grudnia 2015 roku ruch na tym moście odbywa się wahadłowo. Most był w złym stanie technicznym i wymagał wzmocnienia.

Remont polega na wprowadzeniu dodatkowych stalowych łuków, które w większości zostały już zainstalowane. W dalszej kolejności przeprowadzone będą roboty na moście: remont nawierzchni jezdni, dylatacji bitumicznych i balustrad.

Umowa z wykonawcą przewiduje, że ruch w obu kierunkach zostanie przywrócony na moście w drugiej połowie sierpnia br. W razie nie wywiązania się wykonawcy z tego terminu wykonawca zobowiązany jest do zapłaty 20 tys. zł kary umownej za każdy dzień opóźnienia.

Remont potrwa do 30 listopada br. i kosztować będzie ponad 888 tys. zł. Podejmowana obecnie przebudowa sprawi, że most będzie miał nośność umożliwiającą przejazd najcięższych pojazdów dopuszczonych do ruchu.

Udostępnij Drukuj E-mail