Zapraszamy do udziału w akcji „Wesoła kartka dla Remka”. Jako wolontariusze działający na rzecz chorego Remka pragniemy sprawić Mu dużo radości i zaskoczyć Go akcją, która będzie dla Niego wielką niespodzianką. Chcemy pokazać Remkowi i Jego Rodzinie, że wszyscy mieszkańcy Żywca i okolic naszego pięknego miasta trzymają za Remka mocno kciuki. Każda wysłana kartka wywoła duży uśmiech na twarzy Remigiusza i pozwoli Mu, choć na chwilę zapomnieć o szpitalnych korytarzach oraz wyczerpującym leczeniu.

6 letni Remigiusz po niepokojących objawach takich jak ból głowy, wymioty i złe samopoczucie trafił na Oddział Neurochirurgii Dziecięcej w Katowicach, gdzie lekarze zdiagnozowali u Niego guza mózgu komory IV. Badania histopatologiczne wykazało, że usunięty guz to nowotwór złośliwy, RDZENIAK PŁODOWY IV stopnia. Dalsza diagnostyka ujawniła, że w czasie operacji guz nie został usunięty w całości oraz że istnieje drugie ognisko chorobowe w lędźwiowej części kręgosłupa. Remka trafił na Odział Onkologii, Hematologii i Chemioterapii w Katowicach gdzie leczony jest za pomocą protokołu, który zakłada 4 cykle wstępnej chemioterapii, 6 tygodni radioterapii oraz 8 kursów chemioterapii podtrzymującej. 

Remek jest na początku swojej trudnej walki z chorobą i pomimo ogromnego wsparcia i miłości, które otrzymuje od swoich najbliższych i do Niego przychodzą cięższe chwile. Aby rozweselić Remka i dodać mu więcej otuchy organizujemy dla Niego akcje „Wesoła kartka dla Remka”, w którą mamy nadzieje zaangażuje się całe miasto! Pokażmy, jak wielu ludzi trzyma za Niego mocno kciuki i kibicuje mu w tym nierównym starciu.

Udostępnij Drukuj E-mail