Bez komentarzy

Niedawno w Żywcu powstała pierwsza pasieka miejska. Ule zostały zlokalizowane przy stajni miejskiej i mini-zoo w żywieckim parku, który znajduje się w okolicach Starego Zamku i Pałacu Habsburgów. Jak zapowiadają twórcy ma powstać wiele imprez związanych z rozpowszechnianiem wiedzy na temat pszczół i ich roli w życiu człowieka. Taka sama inicjatywa powstała w Makowie Podhalańskim.

Już niebawem na terenie tamtejszego OSP odbędzie się Makowskie Święto Miodu. Organizatorami wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Polski Związek Pszczelarski i Zagroda Edukacyjna.

Święto Miodu zaplanowane jest na 14 października br.  Podczas imprezy odbędzie się prezentacja sprzętu pszczelarskiego, pokazy tradycyjnego pozyskiwania miodu oraz degustacja. Uczestnicy święta będą mogli zobaczyć prawdziwą miodową wirówkę oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek odnośnie miodu oraz propolisu. W ramach Święta Miodu od godziny 15.00 rozpoczną się występy artystyczne. Na scenie wystąpią formacje dziecięce działające przy Domu Kultury. Organizatorzy przygotowali również zajęcia z zumby oraz wiele konkursów i zabaw. Będzie też okazja do zapoznania się ze zdrowotnymi właściwościami miodu. Na zakończenie imprezy wystąpi kwartet smyczkowy Misterioso z Krakowa.

Udostępnij Drukuj E-mail