Bez komentarzy

W dniach 29-30.09.2017 odbyły się w Pleszewie Mistrzostwa Polski w karate olimpijskim WKF. Były to rekordowe pod względem liczby uczestników Mistrzostwa Polski, w których wzięło udział 411 zawodników z 59 klubów z całego kraju. Warto podkreślić, że zgodnie z wytycznymi Światowej Federacji Karate (WKF), to jedyne zawody organizowane pod auspicjami Polskiego Związku Karate, w których przyznaje się tytuł Mistrza Polski w Karate w tej grupie wiekowej.

Zawodniczka klubu KSA Atemi Bielsko-Biała Marysia Kliś, mieszkanka Lipowej zanotowała bardzo udany start zdobywając złoty medal w kata drużynowym juniorek (wspólnie z Anią Kowalska i Wiktorią Olmą). Dziewczyny wygrały finałową walkę z zawodniczkami z LKS Zarzewie Prudnik i odebrały im, zdobyty w Białymstoku, tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski. Marysia Kliś zdobyła również brązowy medal w kata indywidualnym juniorek młodszych,  ulegając tylko aktualnej mistrzyni Polski 3:2.

Jest to kolejny  bardzo dobry wynik zawodniczki na otwarcie sezonu 2017/2018, po udanym startach w 2016/2017 ( między innymi II miejsce w kata indywidualnym kadetek na Pucharze Polski w Lęborku).

W październiku zawodniczkę czeka jeszcze start w największym turnieju w Polsce w Bielsku Białej  Polish Open w dniach od 13-15.10.2017. W turnieju zgłosiło udział ponad 2000 zawodników, z 145 klubów, z 29 krajów z całego świata. Organizatorem turnieju jest klub KSA ATEMI, w którym trenuje Marysia pod opieką trenera Pawła Połtorzeckiego. Turniej odbędzie się w hali pod Dębowcem w Bielsku- Białej.

Organizacja karate WKF jest największą na świecie. Karate WKF uzyskało status dyscypliny olimpijskiej i w 2020 roku pojawi się po raz pierwszy na Olimpiadzie w TOKIO.

 

Udostępnij Drukuj E-mail