Bez komentarzy

6 par świętowało w żywieckim Urzędzie Stanu Cywilnego jubileusz 50-lecia małżeństwa. Z tej okazji otrzymali od Prezydenta RP Andrzeja Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale wręczył burmistrz Żywca Antoni Szlagor.

Swoje złote gody świętują w tym roku w Żywcu państwo: Stanisława i Edward Kumorek, Franciszka i Władysław Habdas, Michalina i Edward Tracz, Joanna i Bronisław Zelek,  Irena i Włodzimierz Ratoń oraz Władysława i Mieczysław Haczek.

Tradycją jest zapraszanie złotych jubilatów do sali Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie burmistrz Żywca wręcza medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznane przez Prezydenta RP. Jubilaci oprócz medali otrzymują również kwiaty i upominki od władz miasta. Nie inaczej było i tym razem. Nie mogło oczywiście zabraknąć życzeń i podziękowań.

– Wasze 50 lat małżeństwa przeżyliście w często bardzo trudnych czasach, kiedy wielu rzeczy brakowało. Jednak wspaniale budowaliście swoje rodziny, budowaliście nasze miasto i budowaliście Polskę. Wasze życie jest pięknym przykładem dla młodych ludzi – mówił w trakcie spotkania z jubilatami burmistrz Antoni Szlagor

Małżonkowie z pięćdziesięcioletnim stażem nie kryli wzruszenia z okazji uczczenia ich święta. Jubileusze 50-lecia par małżeńskich obchodzone są w Żywcu cztery razy do roku. Kolejne spotkanie jubilatów odbędzie się w przyszłym roku.

Udostępnij Drukuj E-mail