W dzisiejszych czasach wyroby rękodzielnicze są coraz bardziej popularne. W wielu miejscowościach na naszym terenie żyją ludzie, którzy z pasją tworzą niezwykłe dzieła, jednak często pozostają nieznani, niezauważeni. Często są samoukami lub zarazili się pasją, biorąc udział w jakiś warsztatach, których obecnie pełno wszędzie. Dla wielu osób to sposób na relaks po ciężkim dniu lub sposób na dodatkowy zarobek np. dla mam w trakcie opieki nad dziećmi.

Aby uchronić od zapomnienia lokalne rękodzieło Stowarzyszenie Przyjaciół Rajczy postanowiło stworzyć kompendium wiedzy o rodzimych rzemieślnikach. Zgłoszenie można wysłać tutaj w wiadomości prywatnej wpisując: imię i nazwisko, miejscowość, typ rękodzieła, telefon/e-mail. 

 "Kiedy kupujesz coś od artysty, rękodzielnika czy twórcy, kupujesz więcej niż jeden przedmiot. Kupujesz tysiące godzin porażek i eksperymentów. Kupujesz dni, tygodnie i miesiące oraz momenty czystej radości. Nie kupujesz tylko rzeczy. Kupujesz kawałek serca, część duszy i moment czyjegoś życia. A co najważniejsze, kupujesz więcej czasu dla artysty, aby mógł coś zrobić co robi z pasją."

zdjęcie: Magdalena Sporek

Udostępnij Drukuj E-mail