Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Żywiecki szpital powstaje  na Polach Lisickich w Żywcu i będzie prowadzony oraz zarządzany przez InterHealth Canada do roku 2045, w którym to zostanie przekazany Starostwu Powiatowemu w Żywcu zgodnie z warunkami umowy PPP. Realizowany projekt budowy nowej siedziby szpitala powiatowego w Żywcu w oparciu o Partnerstwo Publiczno-Prywatne zakłada, że Partner Prywatny InterHealth Canada ma obowiązek prowadzenia działalności medycznej w takim samym zakresie, jaki jest realizowany obecnie przez Zakład Opieki Zdrowotnej w Żywcu. Jednocześnie umowa PPP pozwala Partnerowi Prywatnemu na rozszerzenie zakresu usług.

Budynek szpitala, zaprojektowany przez firmę architektoniczną N+ Parametric Design oraz firmę inżynieryjną Arup Engineers, będzie liczył cztery kondygnacje o powierzchni netto ok. 18 000 m² z możliwością rozbudowy. Szpital będzie składał się w pełni zintegrowanych oddziałów, oddziału ratunkowego, lądowiskiem dla helikopterów oraz zwiększoną liczbą przychodni. W sumie szpital został zaplanowany na 340 łóżek szpitalnych oraz 40 łóżek opieki długoterminowej.

Przedstawiamy zdjęcia z obecnego etapu budowy szpitala.

{gallery}594{/gallery}

Udostępnij Drukuj E-mail