OSP Rajcza cieszy się z nowego samochodu strażackiego IVECO Eurocago. Po długich staraniach zarządu oraz samych ochotników udało się uzyskać środki na jego zakup. Koszt to 734 310 zł z czego 400.000 zł stanowi dotacja Komendanta Wojewódzkiego PSP w Katowicach ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, 300 000 zł stanowi dotacja Gminy Rajcza, 34 310 zł stanowią środki własne OSP Rajcza.

„Cieszą się strażacy, sympatycy straży i mieszkańcy Gminy Rajcza z nowego samochodu strażackiego. Aby ten samochód dotarł do Rajczy, wymagało to wysiłku, zachodów i starań wielu osób, urzędów i instytucji. Pracownicy Urzędu poprowadzili postępowanie przetargowe na wyłonienie dostawcy pojazdu.

Dla nowego samochodu strażacy z Rajczy wykonali adaptację stanowiska garażowego (obniżenie posadzki, przebudowa wjazdu). Obecnie używany samochód STAR 266 z OSP Rajcza trafi do OSP Sól. Niech ten nowy sprzęt służy strażakom przez wiele lat, pomagając nieść pomoc ludziom w potrzebie, nie tylko w naszej gminie lecz również w gminach sąsiedzkich" - podkreśla wójt Gminy Rajcza Kazimierz Fujak.

Zdjęcia i źródło: OSP Rajcza

Udostępnij Drukuj E-mail