Oceny: (9 razy)
PLG_VOTE_USER_RATING
Bez komentarzy

Kontynuujemy muzyczną jesień. Tym razem zapraszamy serdecznie na transmisję na żywo z recitalu fortepianowego młodego pianisty Tymoteusza Tomali, który będzie miał miejsce 10 listopada w MCK w Żywcu.

Tymoteusz Tomala urodził się 7 maja 1991r. Pochodzi z Brennej, gdzie od najmłodszych lat żywo interesował się muzyką, cechując się dużą wrażliwością muzyczną, którą przejawiał na każdym etapie życia. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej w Cieszynie, a także studiów na kierunku: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, ze specjalizacją: zespoły kameralne oraz muzyka rozrywkowa, na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.
Od 4 lat aktywnie koncertuje oraz zajmuje się działalnością akompaniatorską z licznymi solistami. Swój wolny czas poświęca na działalność zespołową zajmując się aranżacją i interpretacją. Obecnie uczy się gry na fortepianie w klasie mgr Grzegorza Niemczuka.

Wykonuje zarówno muzykę klasyczną, rozrywkową, jak i filmową. W jego bogatym repertuarze nie brakuje miejsca na improwizacje.
Laureat konkursów pianistycznych m.in. w Rużomberku na Słowacji, czy International Music Competition in Padova. W roli solisty uczestnik festiwalu „Cieszyńska Wiosna”, „ART+”, swoją działalność artystyczną szerzy poza granicami kraju występując w Finlandii, Niemczech z repertuarem autorskim oraz klasycznym. Aktywnie działa na swojej rodzimej uczelni grając liczne koncerty na festiwalach, uroczystościach związanych z Uniwersytetem Śląskim. Cieszy się dobrą sławą i dużym profesjonalizmem.
___________________________________

Przekaz rozpoczniemy około godziny 18:00.
Okno transmisji pojawi się poniżej.

Udostępnij Drukuj E-mail