Bez komentarzy

Wkrótce dla mieszkańców naszego powiatu otworzą się nowe perspektywy: to 35 nowych miejsc pracy.

80,5 mln zł zainwestuje bowiem w fabrykę i centrum logistyczne w Polsce szwedzki Bulten, jeden z największych w Europie producentów wyrobów śrubowych dla przemysłu motoryzacyjnego. 9,5 mln - ta kwota zostanie przeznaczona na zakup 78 tys. mkw. działki, a 71 mln zł będzie kosztować obiekt. Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym roku, a produkcja — w pierwszym półroczu 2019. Zakład powstanie w Radziechowach-Wieprzu na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE).

Bulten dostał zezwolenie w sierpniu. Deklaruje, że stworzy 35 miejsc pracy i zainwestuje co najmniej 60 mln zł.
Firma przeniesie się z obecnego centrum logistycznego w Wilkowicach położonych kilka kilometrów od Bielska-Białej. To w tym mieście — na terenie dawnych zakładów Bielskiej Fabryki Wyrobów Śrubowych Bispol — w 1998 r. powstała spółka Bulten Polska. Dodatkowy zakład w Radziechowach- Wieprzu ma umożliwić realizację rosnących zamówień.

Planowe zakończenie budowy i rozpoczęcie produkcji planowane jest na pierwszą połowę 2019 roku. Bulten po zakończeniu inwestycji zamierza zamknąć swoje centrum logistyczne w Wilkowicach i obsługiwać operacje logistyczne z nowej lokalizacji.

 

Udostępnij Drukuj E-mail