Bez komentarzy

Prezes Żywiec Zdrój i burmistrz Żywca w miniony piątek 17 listopada posadzili drzewa w miejscu zniszczonym przez huragany.

W październiku br. Orkan Ksawery spustoszył Park Habsburgów w Żywcu – jedną z większych atrakcji turystycznych miasta. Żywiec Zdrój po raz kolejny zaangażował się, aby pomóc lokalnej przyrodzie przeznaczając 60 tysięcy złotych na rewitalizację zniszczonego drzewostanu. W ostatni piątek, prezes zarządu Frederic Guichard wspólnie z burmistrzem miasta Żywiec Antonim Szlagorem, posadził drzewa w alei parkowej.

Z powodu ostatnich huraganów w Żywcu zniszczeniu uległa spora część parku - powalonych zostało ponad 100 drzew – głównie osłabionych chorobą jesionów i starych dębów. Dzięki pomocy firmy Żywiec Zdrój na ich miejsce zostaną posadzone buki, klony, lipy, akacje, dęby
i brzozy. Nie będą to jednak małe sadzonki, tylko 6-metrowe drzewa. Dotychczas posadzono już 80 drzew, łącznie przed zimą przybędzie ich 115, więc na wiosnę wszystko w parku ponownie się zazieleni.

W zeszłym roku, podczas uroczystości związanych z rozpoczęciem 9. edycji programu „Po stronie natury” drzewa sadziła Inga Songin, Dyrektor Marketingu i PR, Żywiec Zdrój.
W trakcie piątkowego spotkania, Frederic  Guichard przypomniał, że w 2018 roku flagowy program ekologiczny firmy będzie obchodził swoje 10-lecie. Dotychczas, w ramach akcji „Po stronie natury” posadzono już 6 mln drzew, z czego 5 mln właśnie w regionie Żywca.

Park Habsburgów  zajmuje powierzchnię 26 ha i stanowi jedną z większych atrakcji w Żywcu. Najstarsze jego fragmenty pochodzą z XVIII w. Park znajduje się w centrum Żywca, tuż obok starego zamku i pałacu Habsburgów.

Udostępnij Drukuj E-mail