Bez komentarzy

 Od 10 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich. W rozkładzie  znajdzie się m.in. nowa linia do Zakopanego, wzrost częstotliwości kursów na linii S1 i S8 oraz codzienne połączenia w relacji Cieszyn – Katowice co powinno ucieszyć turystów i wszystkich pasażerów korzystających z pociągów. 


Na linii Katowice – Bielsko-Biała – Zwardoń (S5) przybędzie kursów przede wszystkim w dni wolne od pracy.

W godzinach, gdy najwięcej turystów wybiera się w góry, pociągi będą kursować nie rzadziej niż co 60 minut.

Pojawi się również nowe wieczorne połączenie z Żywca do Katowic, które umożliwi powrót z turystycznych wycieczek do stolicy województwa po godz. 21.


Jedną z największych zmian w nowym rozkładzie jazdy stanowi nowa relacja Katowice – Zakopane (S51). Do stolicy polskich Tatr będziemy kursować w okresach szczególnie atrakcyjnych turystycznie, np. w długie weekendy, ferie, wakacje czy Sylwester i święta Bożego Narodzenia.


Turystów ucieszy z pewnością także informacja, że będziemy Koleje Śląskie  kontynuować będą  współpracę z Kolejami Czeskimi.

W nowym rozkładzie jazdy  więcej pociągów do Bohumina zacznie kurs bezpośrednio z Katowic.

Dzięki takiemu rozwiązaniu turyści z aglomeracji śląskiej unikną jednej przesiadki. Trwają również prace związane z wydłużeniem kursów obecnie dojeżdżających do Zwardonia, miałyby one w czasie wakacji kończyć bieg w słowackiej Czadcy.

 Szczegółowe informacje o zmianach w rozkładzie jazdy można znaleźć również w INFORMACJI NT. ROZKŁADU JAZDY.

 Szczegółowe godziny odjazdów oraz terminy kursowania pociągów dostępne są w LINIOWYM ROZKŁADZIE JAZDY .

Pasażerowie mają o możliwość wyrażania swoich opinii na temat aktualizowanego rozkładu jazdy.

Podróżni mogą wysyłać e-maile ze swoimi sugestiami dotyczącymi wprowadzenia ewentualnych zmian w rozkładzie jazdy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

źródło: kolejeslaskie.com

Udostępnij Drukuj E-mail