Dzień Matki
Bez komentarzy

 

Bez mamy to nie to samo...


Mama. Słowo, które wyciska łzy w oczach każdej matki, która słyszy pierwsze słowa swojego dziecka. Pierwsza nauczycielka, wychowawczyni, najlepszy przyjaciel, który nigdy nie zdradzi naszego sekretu. Niezależnie od wieku i płci mama zawsze jest najważniejsza. Śledząc wieki historii rodzicielka od zawsze była 'kimś ważniejszym' od ojca. Miłość, delikatność i matczyna troska towarzyszy nam od najmłodszych lat.

To ona przytula do serca i ociera łzy z naszych policzków gdy coś w naszym życiu nie pójdzie po naszej myśli. Potrafi doradzić i wskazać właściwą drogę gdy nie wiemy jak postąpić w danej sytuacji. Wysłucha i nie wyśmieje naszych nieraz głupich pomysłów. Zawsze znajdzie dla nas czas. Nigdy się na nas nie obrazi. Nie pozwoli by stała się nam jakakolwiek krzywda. Opiekuje się nami gdy jest nam ciężko w chorobie ale i nie tylko.

Bezinteresowna miłość jaką obdarza matka swoje dzieci jest nie do odpracowania w żadnej pracy. Nie stworzył człowiek takiego banknotu, żeby zapłacić za jej dobro i oddanie. Jak zatem możemy się odwdzięczyć za jej obecność w naszym życiu? Powinniśmy codziennie dziękować za jej obecność. Dziś postarajmy się o coś wyjątkowego. Nie musi być to drogocenny prezent. Wystarczy drobny gest, czekoladki czy zwykłe ale cenne dla matki: dziękuję, że jesteś.


Słyszałem kiedyś słowa: Gdy zabraknie matki to kończy się dzieciństwo.. Nieważne w jakim wieku nasza ziemska mama odejdzie z tego świata, czy to w podstawówce czy już na emeryturze bez mamy to nie to samo..

 

 napisał: Paweł Jurasz

 

Wszystkim mamom, z okazji ich święta składamy życzenia zdrowia, radości i samych pogodnych dni:)

ekipa WGmedia.eu

Udostępnij Drukuj E-mail