Amatorskie  zawody skuterów śnieżnych Skuter Cross  we wsi Złatna w Gminie Ujsoły  to zawody towarzyskie, mające na celu promocję tej dyscypliny oraz zachęcanie do aktywnej, mało rozpowszechnionej formy rekreacji. 

W tej edycji zawodów skuterów śnieżnych, które planowane są na 27 stycznia 2018 roku  istnieje możliwość startowania w jednej z dwóch kategorii: PRO oraz HOBBY, dlatego  organizatorzy zwracają  się z uprzejmą prośbą do wszystkich chętnych zawodników o szybką decyzję w sprawie zgłaszania udziału w zawodach, ponieważ wiąże się to z przeprowadzeniem sprawnej organizacji imprezy. 
Charakter eliminacji będzie uzależniony od ilości zgłoszeń. Będzie przeprowadzona tzw. czasówka lub wyścig w grupach. Pierwsze miejsce będzie premiowane awansem do biegu finałowego. Zawody odbywać się będą w kategorii skuterów śnieżnych. Zawodnicy zaczynają wyścig ze wspólnego startu na wyłączonym silniku. Koniec wyścigu jest sygnalizowany przez sędziego mety po upływie 60 minut. Zawodnik znajdujący się na trasie po upływie limitu czasu ma prawo do dokończenia tego okrążenia i będzie ono mu zaliczone do końcowej klasyfikacji. Zawodnicy są klasyfikowani na podstawie ilości pokonanych okrążeń trasy, przy równej ich ilości liczy się czas pokonania wszystkich okrążeń.

Przewidziane są puchary do trzeciego miejsca oraz nagrody rzeczowe. Pozostali zawodnicy otrzymają okolicznościowy dyplom za udział w zawodach. Dla wszystkich uczestników będzie przygotowany poczęstunek (obiad i napoje). Każdy zawodnik ponadto otrzyma gadżet z zawodów.

Zgłoszenia udziału w zawodach można dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy. Regulamin i informacje dotyczące wpisowego na zawody znajdują się tutaj

Jak przebiegła poprzednia edycja zawodów? 

W wydarzeniu wzięło udział 13 zawodników. Najlepszym zawodnikiem w III edycji okazał się Mário Balcierák (Słowacja), pokonując w ciągu godziny 21 okrążeń, tuż za nim uplasował się Sebastian Frycz (Szczyrk) z 20 okrążeniami, natomiast miejsce trzecie przypadło Tadeuszowi Galicy (Zakopane), który również wykonał 20 okrążeń, lecz z gorszym czasem.

Poniżej filmik z III edycji zawodów Skuter Cross w Złatnej z 11 lutego 2017 roku autorstwa Wojciecha Kowalczyka: 

 

zdjęcie: Maciej Fuczik

źródło: skutercross.com.pl

Udostępnij Drukuj E-mail