31 grudnia od godz. 22.00 na placu przed Amfiteatrem w Ujsołach odbyła się  huczna zabawa, która wprowadziła wszystkich w szampański, noworoczny nastrój. Impreza pt. "Sylwester pod gwiazdami" organizowana jest już w gminie Ujsoły  od kilku lat. Zgromadzeni chętnie bawili się przy gorących przebojach.

Kilka minut przed północą Wójt Gminy Ujsoły Tadeusz Piętka złożył noworoczne życzenia:

"Dziękując za wszystko to co dobre przyniósł dla nas Stary  Rok, pragnę złożyć serdeczne życzenia  dużo zdrowia i wszelkiej  pomyślności na każdy jeden dzień Nowego , 2018, Roku . Aby nigdy nie gasła nasza nadzieja i   aby nasze marzenia wciąż były tak samo  odważne, szybowały wysoko i nigdy nie spadały w dół. I aby nikt nie zawracał nigdy wpół drogi podążając  do dobrego celu, który sobie wyznaczył. Pragnę życzyć również i tego, aby każdy jeden z nas bez względu na to skąd przyszedł, gdzie jest i co robi czuł się tak samo  u siebie. Tak samo ważny , potrzebny, bezpieczny, wolny  i przede wszystkim kochany.  Życzę wszystkim dużo miłości i mnóstwo dobrych ludzi napotkanych  po drodze..."

Gdy wybiła północ na niebie podziwiać można było wspaniały pokaz fajerwerków. Przy lampce szampana wszyscy składali sobie noworoczne życzenia. Był to czas  pełen refleksji i wzruszeń.