W trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowano na żywieckim Rynku zbiórkę krwi. Żywieccy Honorowi Dawcy Krwi wspierają WOŚP od 2000 roku. W tym roku zarejestrowano 64 osoby, z czego 51 osób oddało krew (w tym 10 osób po raz pierwszy). Łącznie zgromadzono 22,95 l krwi.

Inicjatywa rozpoczęta i cały czas realizowana przez pana Albina Kłodnickiego oraz Wiesława Tomiczka cieszy się od wielu lat wielką popularnością. Nie ma cenniejszego daru niż dar życia, a takim jest ofiarowana krew. Można być dumnym z tego, że wielu mieszkańców Żywca, Żywiecczyzny chce dzielić się tym wielkim darem z osobami potrzebującymi, chorymi, które potrzebują natychmiastowej pomocy - mówi burmistrz Antoni Szlagor.

Liczb osób, które w tym roku w ten sposób wspomogły WOŚP jest naprawdę imponująca, biorąc pod uwagę fakt, że cała akcja trwała cztery godziny. Wielkie podziękowania należą się głównie tym osobom, które zrobiły to po raz pierwszy, a wiem z własnego doświadczenia, że taka decyzja też wymaga pewnej odwagi, ale również dla organizatorów, załodze Hufca ZHP za organizacje całego przedsięwzięcia, które nie tylko jest akcją jednorazową, ale też sprawia, że przynajmniej część z tych osób, które zdecydowały się na ten krok zasili szeregi dawców honorowych, bo krew potrzebna jest ciągle. "Oddawanie krwi mamy we krwi" - niech to powiedzenie staje się mottem w coraz szerszym gronie. 

Udostępnij Drukuj E-mail