Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

„Stara Chałupa” w Milówce to nie tylko muzeum, w którym czas się zatrzymał, ale również miejsce spotkań, podczas których można zobaczyć pokaz przędzenia wełny, łuskania fasoli czy skubania pierza. I tak właśnie jest dzisiaj  25 stycznia w tym miejscu.  Trwają tutaj pokazy dawnych obrzędów urozmaicone występami kolędników. Stara Chałupa w Milówce tętni  życiem za sprawą pań z Kół Gospodyń Wiejskich  z Milówki, Kamesznicy, Prusowa, Lalik i Nieledwi. Oprawę muzyczną zapewnił Zespół Spod Kikuli. Na spotkaniu obecni byli również kolędnicy z gwiazdą.

Takie zgromadzenia były dawniej okazją do bycia razem, do dialogu, czasami plotek, zabawy, ale także do przekazywania sobie mądrości pokoleniowych. Nikt nie był samotny, a i praca szła żwawiej. Brawa dla Milówki za to, że pokazują młodym dawne tradycje. Dzięki takim wydarzeniom można chociaż na chwilę  poczuć klimat dawnych czasów. 

{gallery}chalupa{/gallery}

Zdjęcia: Magdalena Sporek

Udostępnij Drukuj E-mail