Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

21 stycznia na stacji narciarskiej Zwardoń Ski obchodzono "Światowy Dzień Śniegu". Impreza zorganizowana została w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

W imprezie wzięli udział policjanci z żywieckiej komendy oraz mundurowi, którzy pełnią służbę na stokach i jednocześnie są instruktorami narciarstwa, ratownicy z Beskidzkiego GOPR-u oraz instruktorzy ze Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego oraz  uczniowie z Grupy Ratowniczej „Mechanik” działającej w klasie policyjnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu. W tym dniu uczyli oni dzieci jazdy na nartach, a także organizowali gry i zabawy na śniegu.

Ważnym punktem wydarzenia był  konkurs narciarski dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.Dla najlepszych zawodników przygotowano nagrody rzeczowe oraz upominki.

Policjanci  pouczali dzieci jak bezpiecznie zachowywać się  na stokach. Przypominali także o konieczności noszenia kasków przez młodzież do 16 roku życia, a także przestrzegali przed konsekwencjami jazdy na nartach i snowboardzie pod wpływem alkoholu czy narkotyków.

Ratownicy z Beskidzkiego GOPR-u omówili zasady i sposoby zabezpieczenia miejsca wypadku, alarmowania oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Gościem specjalnym imprezy był "Sznupek"- maskotka policji.

Wszystkie dzieci otrzymały ulotkę informacyjną na temat bezpieczeństwa w czasie zimowych zabaw oraz element odblaskowy z hasłem akcji. 

Celem akcji była  popularyzacja sportów zimowych wśród dzieci i młodzeży, edukacja związana z uprawianiem narciarstwa, a także propagowanie bezpieczeństwa i właściwych zachowań na stokach narciarskich.

{gallery}sznupek{/gallery}

źródło i zdjecia: zywiec.slaska.policja.gov.pl

Udostępnij Drukuj E-mail