Bez komentarzy

16 stycznia 2018 roku  w MCK w Żywcu odbył się po raz kolejny przegląd kolęd i pastorałek „PASTORAŁKA ŻYWIECKA 2018”.

Jury w składzie: Bożena Stolarczyk, Agnieszka Gregorczyk - Sinkowska, Zbigniew Wałach wysłuchało 106 zgłoszonych programów w 6 regulaminowych kategoriach z podziałem na pięć kategorii wiekowych.

Biorąc pod uwagę cele i warunki regulaminowe konkursu  Komisja postanowiła przyznać:

W kategorii: Zespoły folklorystyczne

Kategoria wiekowa: przedszkola

I miejsce –  ZESPÓŁ „MINI GÓRALSKIE NUTKI”- Przedszkole w Pewli Wielkiej

II miejsce – ZESPÓŁ z Przedszkola „MAŁY NAUKOWIEC”
III miejsce - ZESPÓŁ „MALI KOLĘDNICY”- Przedszkole nr 11 w Żywcu

WYRÓŻNIENIE:
ZESPÓŁ „GÓROLICKI”- Przedszkole w Rychwałdzie

Kategoria wiekowa: szkoły podstawowe, klasy I – III

II miejsce -ZESPÓŁ „JAFERKI”- Gminny Ośrodek Kultury w Koszarawie
ZESPÓŁ „MAŁE HAJDUKI”- Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pewli Ślemieńskiej

Kategoria wiekowa: szkoły podstawowe, klasy IV – VII

I miejsce – ZESPÓŁ „GÓRALSKIE NUTKI”- Zespół Szkół w Pewli Wielkiej


Kategoria wiekowa: szkoły średnie i dorośli

II miejsce – ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „BRATKOWIE” z Oświęcimia

 
W kategorii: Kapele ludowe i folkowe

Kategoria wiekowa: gimnazja

I miejsce – KAPELA ZESPOŁU REGIONALNEGO „ HAJDUKI”- Zespół Szkolno – Przedszkolny  w Pewli Ślemieńskiej 

W kategorii: Zespoły wokalne i wokalno – instrumentalne

Kategoria wiekowa: przedszkola

I miejsce – ZESPÓŁ z Przedszkola „MAJA”
II miejsce - ZESPÓŁ WOKALNY „WŁÓCZYKIJE” (grupa najmłodsza) - Fundacja Wspierania
Talentów Dzieci, Młodzieży i Dorosłych WŁÓCZYKIJE w Bielsku - Białej
ZESPÓŁ „ŚPIEWAJĄCE PRZEDSZKOLAKI” - Przedszkole nr 1 w Żywcu
III miejsce - ZESPÓŁ WOKALNY „TRZY GRUPY DO KUPY” - Niepubliczne Przedszkole
„Akademia Malucha”

WYRÓŻNIENIE:
ZESPÓŁ WOKALNY z Przedszkola nr 9 w Żywcu
ZESPÓŁ WOKALNY z Przedszkola nr 1 w Żywcu

Kategoria wiekowa: szkoły podstawowe, klasy IV – VII

I miejsce – ZESPÓŁ WOKALNY „WŁÓCZYKIJE” (grupa młodsza) – Fundacja Wspierania Talentów Dzieci, Młodzieży i Dorosłych WŁÓCZYKIJE w Bielsku - Białej

WYRÓŻNIENIE:
ZESPÓŁ WOKALNY - Szkoła Podstawowa w Zwardoniu
ZESPÓŁ WOKALNY - Szkoła Podstawowa w Rychwałdzie
ZESPÓŁ „ AMBARAS”- Zespół Szkolno – Przedszkolny w Oczkowie

Kategoria wiekowa: gimnazja

II miejsce - „SMYRECKI” z Lalik  

ZESPÓŁ WOKALNY - Zespół Szkół w Pewli Wielkiej
III miejsce - ZESPÓŁ WOKALNO – INSTRUMENTALNY – Szkoła Podstawowa w Radziechowach


W kategorii: Grupy Śpiewacze:

Kategoria wiekowa: przedszkola

I miejsce – „ROZŚPIEWANA ZERÓWKA” (grupa z Żywca) – Przedszkole „Aktive Kids”
II miejsce - „MALI KOLĘDNICY” - Przedszkole w Pietrzykowicach
III miejsce -„ROZŚPIEWANA ZERÓWKA” (grupa z Jeleśni) – Przedszkole „Aktive Kids”
GRUPA ŚPIEWACZA - Przedszkole nr 11 w Żywcu

Kategoria wiekowa: szkoły podstawowe, klasy I – III

I miejsce – GRUPA ŚPIEWACZA - Szkoła Podstawowa w Radziechowach


Kategoria wiekowa: szkoły podstawowe, klasy IV – VII

I miejsce – „ZBÓJNICOK” - Szkoła Podstawowa w Rycerce Górnej


„JĘDRYSKI” - Zespół Szkół w Pewli Małej

Kategoria wiekowa: gimnazja

III miejsce - „PEWLAŃSKIE KOLĘDNICZKI” - Zespół Szkół w Pewli Małej


W kategorii Solistów i duetów:

Kategoria wiekowa: przedszkola

I miejsce – MICHAŁ KŁUSAK – Przedszkole nr 1 w Żywcu
II miejsce – JAGODA WIEWIÓRA - Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1w Żywcu
NIKOLA GŁOWACZ – Gminne Centrum Kultury w Spytkowicach
III miejsce – LILIANNA LEŚKO - Przedszkole nr 9 w Żywcu
ELZA DYDUCH - Przedszkole nr 11 w Żywcu
ZOSIA i NATALIA KUPCZAK - Przedszkole nr 11 w Żywcu

WYRÓŻNIENIE:
MARTYNA KOWALEWSKA - Przedszkole nr 1 w Żywcu


Kategoria wiekowa: szkoły podstawowe, klasy I – III

I miejsce – PAWEŁ MADZIA – Studio Piosenki w Nowym Sączu
II miejsce – MAJA SUCHANEK – Szkoła Podstawowa nr 5 w Żywcu
PATRYCJA GÓROWICZ - Szkoła Podstawowa nr 3 w Żywcu
III miejsce – ALEKSANDRA STRZĄDAŁA – Szkoła Podstawowa w Bielsku - Białej
LAURA KAMELA – Siemianowickie Centrum Kultury

WYRÓŻNIENIE:
BARBARA STRZĄDAŁA – Szkoła Podstawowa w Bielsku - Białej
ANNA GÓROWICZ - Szkoła Podstawowa nr 3 w Żywcu
PAULINA JARZĄBEK – Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu


Kategoria wiekowa: szkoły podstawowe, klasy IV – VII

I miejsce – BEATA SUTOR - Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu
NATALIA DURAJ i ANNA GĘBALA – Fundacja Wspierania Talentów Dzieci, Młodzieży
i Dorosłych WŁÓCZYKIJE w Bielsku - Białej
II miejsce – KARINA SKWARCZYŃSKA – Szkoła Podstawowa w Porąbce
EDYTA LIMANÓWKA – Studio Piosenki „SEPTYMA”w Nowym Targu
III miejsce – ANNA WALATEK – Szkoła Podstawowa w Rychwałdzie
JULIA MILANIAK - Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu

Kategoria wiekowa: gimnazja

I miejsce – MARTYNA PLEWA - Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu
II miejsce – WIKTORIA ŻÓŁTY – Zespół Szkół w Nowym Targu
III miejsce – JULIA SKUPIEŃ – Szkoła Podstawowa w Skomielnej Białej

 
Kategoria wiekowa: szkoły średnie i dorośli

II miejsce – KINGA SZEWCZYK – Liceum Ogólnokształcące w Nowym Targu
OLIWIA LACH – IV Liceum Ogólnokształcące w Bielsku - Białej
III miejsce – ŻANETA RUS i BARTOSZ WEISS - Liceum Ogólnokształcące w Żywcu
ŁUKASZ ZYZAK – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Żywcu

 

W kategorii Solistów i duetów – wokal ludowy:
-
Kategoria wiekowa: szkoły podstawowe, klasy I – III

I miejsce – FAUSTYNA i ZOSIA SIKORSKIE z Lalik

Kategoria wiekowa: szkoły podstawowe, klasy IV – VII

I miejsce – JAKUB LACH – Gminny Ośrodek Kultury w Koszarawie
II miejsce – MARTYNA PACYGA - Zespół Szkół w Pewli Wielkiej
III miejsce – MICHAŁ i BARTŁOMIEJ MOTYKA z Żabnicy

Kategoria wiekowa: gimnazja

I miejsce – KAROL WIERCIGROCH z Milówki


Kategoria wiekowa: szkoły średnie i dorośli

I miejsce – MARIA MOTYKA z Żabnicy
II miejsce – ANNA SIKORSKA – JAŁOWICZOR z Lalik

 

zdjęcia w tle:  dyplom - Magdalena Sporek,   „ZBÓJNICOK” na scenie - Anna Pfeifer

żródło: Protokół MCK

Udostępnij Drukuj E-mail