Uwaga

Simple Image Gallery Notice: Joomla!'s /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

Joanna Zając-Slapničar obecnie mieszka w Żywcu, gdzie otoczona pamiątkami rodzinnymi zgłębia historię i tradycje Żywca i regionu. Zajmuje się malarstwem, grafiką, projektowaniem graficznym, ilustracją, wideo i sztuką nowych mediów. Bierze udział w międzynarodowych projektach, sympozjach i plenerach artystycznych.


Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. (dyplom u prof. Piotra C. Kowalskiego w 2004 roku). W 2003 roku otrzymała  stypendium na Akademii Sztuk Pięknych w Lublanie, w Słowenii (Wydział Projektowania Graficznego).

W roku 2016 ukończyła studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych w Lubljanie w Słowenii (kierunek Wideo).W 2008 roku nagrodzona  została za najlepszą akwarelę w XLIII Międzynarodowym konkursie malarskim w Piranie (Słowenia).
W 2017 roku otrzymała  I nagrodę w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym KOLAŻ – ASAMBLAŻ w Olkuszu.
Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP), Związku Artystów Plastyków w Lubljanie (DLUL) sekcji Ilustratorów  oraz IWS sekcji Akwarelistów Słoweńskich.
Swoje prace pokazywała na wystawach w Polsce, Słowenii, Szwajcarii, Danii, Szwecjii, Rosjii, Serbii, Rumunii, Litwie, na Ukrainie, w Niemczech we Włoszech i w USA.
Poza działalnoscią artystyczną prowadzi zajecia plastyczne i warsztaty twórcze z dziećmi i dorosłymi.

"W twórczości inspiracją dla mnie zawsze było i jest życie codzienne, a sztukę rozumiem jako komentarz świata który mnie otacza. Bohaterem moich prac jest zawsze człowiek, najczęściej są to kobiety, dzieci, relacje miedzy ludźmi, które stale na nowo odkrywam. Przeżycia i motyw stają się bodźcem i początkiem poszukiwania koloru, który nadaje charakter pracy. Kolor jest dla mnie niezmiernie ważny, wielowarstwowość, eksperymentowanie z technikami pozwalają na wyrażenie emocji bez nadmiernej dosłowności, pozostawiając odbiorcy miejsce na własne interpretacje."- mówi Joanna Zając-Slapničar.  

{gallery}rysunki{/gallery}

rysunki w tle oraz galerii: Joanna Zając-Slapničar 

Udostępnij Drukuj E-mail